Autor Tema: Suzuki DR 650 - servis (što i kako?)  (Posjeta: 2512 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline suzukidr650

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
Suzuki DR 650 - servis (što i kako?)
« : Svibanj 29, 2010, 14:53:50 pm »
Napokon sam prodao čopera ... pa sad imam nešto viška novca .. pa sam odlučio to uložiti u svog DR-a .. motor je '91 godište ... i iskreno neznam što bih trebao mjenjati na njemu .. za keeway mi je sve rješavao servis jer je bio pod garancijom paaa ...  :dontknow:
uglavnom ... čuje se neko zveckanje iznad cilindra ..dečko od kojeg sam ga kupio mi je rekao da je to lanac od bregaste i da to nije ništa opasno ... no ja sam odlučio da ću to svejedno riješiti kad dođem do nekih para .. sad dali se taj lanac može zategnuti ili se mora kupiti novi ? i koliko to odprilike dođe ?
nadalje , što mi je još potrebno za jedan dobar servis ? ... mjenjat ću sve brtve ( baš sve , ima u motormaniji neki set , tamo su i za ventile neke gumice , uglavnom baš sve što nešto mora brtvit).. svijećice , ulje naravno , filtere ...  dali je to dovoljno za jeddan kvalitetan servis ili moram mijenjat još nešto ... neznam kak to ide paaa molim pomoć ..
promijenit ću i zadnju gumu , te ću vidjet što mi je potrebno i za kočnice , ako štogod treba , jer ipak , kočnice i gume su mi nekak najbitnije  :glasses9:
unaprijed hvala  :icon_super:

Offline suzukidr650

• Komarac
  • *
Odg: Suzuki DR 650 - servis (što i kako?)
« Odgovori #1 : Srpanj 14, 2010, 01:53:34 am »
Evo skupio sam ono što sam čuo da je bitno za jedan ok servis na motoru , a to su : set apsolutno svih brtvi , lanac bregaste , filteri ulja,zraka i benzina i 2 svjećice ... odlučio sam da ću sam sve to zamijeniti jer bi me došlo oko 500 kn kod mehaničara da mi to sve stavi , a ovak ću uštedit pare koje ni nemam , te naučit nešto novo ....  :icon_super:
e sad , čuo sam da kad se mašina sklapa nešto treba stisnuti s kilo ključem , pa me zanima što i na koliko ?  :dontknow:
Molim vas da mi netko na ovo odgovori što prije jer mi lanac bregaste užasno lupa u motoru, pa želim da što prije završim , da se mirne duše mogu nastavit vozit .. pozdrav  :icon_pidu:

Offline wulfy

• Budva - Crna Gora
  • Tourer
  • Aprilia Pegaso 650 ; Benelli Pepe
« Odgovori #2 : Srpanj 14, 2010, 15:36:46 pm »
Pazi, najbolje bi bilo da ,,skineš'' sa interneta ,,service manual'' (ne ,,user manual'') i tamo je sve detaljno objašnjeno sa sve slikama i potrebnim alatom.

Obavezno promjeni i kočionu tečnost.

Offline suzukidr650

• Komarac
  • *
« Odgovori #3 : Srpanj 14, 2010, 16:52:37 pm »
super , evo našao sam i sve lijepo piše , baš detalji i slike , baš sve .. odlično!! ... ali našao sam samo za '96 , a moj je '91 godište , valjda nije prevelika razlika .. uglavnom odoh se sad u garažu bacit na posao .. mašinu sam već skinuo , a sad slijedi otvaranje !!  :icon_super:
hvala i pozdrav ...  :icon_pidu: