Autor Tema: Savjeti za motoriste: Kako izbjeći pogibelj na cesti  (Posjeta: 10551 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Spol: Muški
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
Savjeti za motoriste: Kako izbjeći pogibelj na cesti
« : Svibanj 26, 2010, 15:28:19 pm »
  Znam da se sve ponavlja, ali možda ipak barem netko pročita i malo se zamisli  :dontknow:

http://www.net.hr/auti/page/2010/05/26/0490006.html?pos=n0
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline Too Slow

• Dežurni zajebant i spammer
  • Administrator
  • Rotten to the Bone
Odg: Savjeti za motoriste: Kako izbjeći pogibelj na cesti
« Odgovori #1 : Svibanj 26, 2010, 21:31:12 pm »
 :icon_eek: :icon_eek: :icon_eek: :icon_eek:

Na što bi trebali paziti motociklisti/skuteraši:

- predviđati poteze vozača automobila, a posebno im može biti sumnjiva nesigurnost vozača u situacijama kada se na takvom mjestu nalaze parkirališta ili kad ponašanje odstupa od uobičajenog za taj odjeljak ceste/ulice
(da...Nostradamus mi je drugo ime, a sumnjivi su mi svi za koje predvidim par dana prije da budu skrenuli bez žmigavca preko 2 trake )
- pripaziti na brzinu kretanja motocikla/skutera kojom bi se u opasnost mogli dovesti drugi sudionici u prometu
(naravno...zakaj bi u novinama pisal naslov 'nepažljivi vozač automobila izletio na cestu ko muha bez glave i ubio motociklista koji nije imao nikakve šanse jer mu je uzeo prednost' kad je jednostavije 'poginuo zbog neprilagođene brzine', uglavnom..ima tu materijala za diskutirati)
- obavezno nositi pravilno vezanu kacigu na glavi – preporučljivo je imati kacigu koja zadovoljava ECE normu R 22.05
( ECE wtf norma? pa ni google još nije čul za tu normu)
- obavezno upaljena svjetla na dvokotaču
(Ma da imamo i 1000W reflektore uz svijetla ne pomaže jer su brijači cijepljeni protiv gledanja u retrovizore)
- imati opremu (jakna, rukavice, obuća na vezanje) koja može spriječiti teže ozljede pri banalnim nezgodama (pad pri manjoj brzini, kolizija s vozilom pri manjoj brzini, itd.)
(da...minigun, bacač plamena, cirkulari....
- izbjeći sindrom 'bijelog kombija' (kombi je najpogibeljniji za motoriste: pod kamion se mogu baciti i podvući, a auto preskočiti ili preletjeti)
(W T F ?!?!  :icon_eek: :icon_eek: ...čini mi se da je tu neko gledal previše 'Misija: Nemoguće'...pa da..opće je poznato da se kod pizdarije s kamionom treba podvući pod njega, a auto preskočiti. A i dobro je pogledati 'Bijes na 2 kotača' iliti 'Torque' ...ak naletite na vlak najednostavnije je skočiti na njega i sve bude OK)
- ne „zavlačiti“ se na branik automobilu
(OK...budemo se onda 'podvlačili'
- voziti sredinom prometnog traka – to ostavlja mjesta za reakciju u slučaju izlaska iz ceste/ulice bez prednosti prolaza
(o daaa...najbolje primjenjivo na majstorima s genetski odstranjenim perifernim vidom
- unatoč modnim trendovima, izbjegavati crnu boju koja je teško uočljiva i smanjuje vozača i motocikl/skuter
(i po mogućnosti obavezno zimovati barem 2 mjeseca u okolici Černobila (i motor/skuter) da gospoda u autima nemoraju gledati
- pošto je glava najviši dio motociklista/skuteraša (nešto poput svjetionika) nositi kacigu signalnih boja s reflektirajućim elementima
(i kacigu isto nositi u Černobil...OBAVEZNO
- pri smanjenoj vidljivosti, po kiši, u predvečerje, u mraku preporučljivo je imati prsluk/jaknu signalnih boja s reflektirajućim elementima
(tako je....izgledajte ko klaunovi, nebude vam ovak i onak pomoglo al se budu barem dečki iz Hitne i Policije imali čemu smijati
- ukoliko imaju ispuh koji nije originalan, trebaju biti solidarni prema lokalnom stanovništvu i misliti na njihov mir i odmor – na taj način se izbjegavaju stereotipi o motociklistima kao vječnim prekršiteljima
(tako je, svaki motociklist je divljak i ima neoriginalan auspuh jer je to jednostavno tak. A divljaci u autima s Remusima i starim kramama kojima fale 2 lonca jednostavno ne postoje)
- poduzeti sve što je u njihovoj moći da budu sigurni u prometu
(Ja imam moć....to je to... He-Man je zakon!!!!
- prije vožnje odgovoriti na pitanja: idu li u promet tehnički ispravni, idu li u promet u skladu sa zakonom (alkohol i ostalo), jesu li poduzeli sve kako bi bili maksimalno zaštićeni i transparentni (vidljivi)
(tehnički ispravan i obrazovan, u skladu sa zakonom (alkohol i ostalo) - uvijek...trijezan padam non-stop, trasparentan...hm...a kaj to znači? Uvijek sam trasparentan pijan ko letva, bez kacige na glavi, a tek na zadnjem kotaču....uuuuu....transparentost pršti iz mene...

A sad druga strana....

Na što bi trebali pripaziti vozači automobila:

- silueta motocikla je uska, te je teško odrediti brzinu kretanja, čemu pridonosi vrlo česta i jedno vrijeme trendovska crna boja motocikla/skutera te odjeće vozača koja ga čini još manjim i manje uočljivijim
 (Boli me k...c, on bude najebo jer sam ja u autu i niš mi nemože)

- gledati u retrovizor - pošto motocikl/skuter svojim tehničkim karakteristikama ima mogućnost znatno boljeg ubrzanja (zbog odnosa težina:snaga) – ako se dvokotač u jednom trenutku čini udaljen, već u sljedećem može biti znatno bliže

- pri dolasku na cestu s prednosti prolaza najmanje dva puta provjeriti i uvjeriti se prije nego se uključe u promet

- ukoliko u vožnji po ulici ili cesti vide motocikl/skuter u lijevom retrovizoru koji i nema uključen pokazivač smjera, za pretpostaviti je da će učiniti radnju pretjecanja te se pomaknuti u desni dio voznog traka i osloboditi mjesto za sigurno pretjecanje – vozačka kultura i solidarnost
(Vozačka solidarnost? A kaj je to? Ma boli me k...c, on bude najebo jer sam ja u autu i niš mi nemože)

Pa si ti misli, mi bi trebali bit Nostradamusi koji se oblače ko klaunovi koji svijetle u mraku, a ostali se pozivaju na vozačku solidarnost i kulturu koja ne postoji....Yea right  :Rmad3:

Edit:
Idem po gajbu, skidam auspuhe, oblačim se u crno i idem tehnički ispravan u skladu s zakonom-alkohol i ostalo (neznam kaj misle pod ostalo al alkohol bude dosta) maltretirat okolinu......

« Zadnja izmjena: Svibanj 26, 2010, 21:41:34 pm Too Slow »
As I walk through the valley of death
I fear no one because everyone's dead
I chose this knife, it's all i need by my side
MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...

Offline mack

• Komarac
  • *
  • Imamo premalo tražimo previše
« Odgovori #2 : Svibanj 26, 2010, 21:45:58 pm »
Prodati dvotočkaša, ostati doma i voziti simulator motora na kompjutoru.
 :angry:

Offline suzukidr650

• Komarac
  • *
« Odgovori #3 : Svibanj 27, 2010, 11:38:43 am »
Too Slow - Tako je !!!  :icon_pidu: :icon_super:

inače ... bili smo kod mene u garaži, frendu sam posudio svog keeway-a ( čoper od 125 , krem boje , motor jednostravno blješti tak da je uočljiv za riknut ) .. i žena mu je u kružnom uzela prednost ( na sreću njemu nije bilo ništa , a motor je prošao s manjim ogrebotinama i svinutim crash barom) ... uglavnom žena je odmah napala frenda da šta je normalan jer da je on trebao to izbjeći ... a kad je policija došla , čak je govorila da ona nije kriva jer , citiram '' ja sam ga lupila a on je sam pao , ja tu ništa nisam kriva '' ...
mislim ovo je samo pričica gdje se vidi kak su vozači netolerantni prema motoristima ... mi možemo to izbjeć i nisu oni krivi ak nam uzmu prednost i puknu nas , mi smo krivi jer padenemo... mislim stvarno!!!  :cussing:

sada imam dr-a 650 s otvorenom inox tubom , koja grmi za riknut tako da sam uočljiv ljudima , jer da nema toga , šta bi bilo ?! imam crni motor , jaknu i kacigu ... i ovak mi izlijeću svako toliko , šta će bit kad budem morao zbog sve strožih zakona stavit prigušivač ?!

uglavnom ... loud pipes save lives  :icon_super:

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #4 : Svibanj 31, 2010, 00:10:25 am »
NAJBOLJI DIO JE DA JE SILUETA USKA

Vecina motorista bas nema usku siluetu  :Ratt:
BMW = bauer motor werke

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #5 : Svibanj 31, 2010, 10:45:58 am »
  Ahaa, svi smo veseli i debeli, pogotovo ja, James, Muffy, Lolo, .......   :icon_mrgreen:
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #6 : Siječanj 29, 2011, 09:08:27 am »
Jedino sto motoristu moze sacuvati od divljaka u autima je zvuk. Dubok i brundav zvuk od kojeg se jezi koza svakome a pogotovo u autu u kojem se jos slusa i muzika. Jaki zvuk koji se cuje iz daljine i prerasta u nepodnosljiv kada si blizu. To je najbolji prijatelj motorista. Da ne napisem buka. Jer zvuk moze biti i dubok i jak a da nije neugodan. Sve ostalo su price. E, sad motoristi bi trebali biti korektni i u naseljenim mjestima sa gasom se ponasati njezno da ne bi previli preveliku buku , pogotovo kad voze u vecim skupinama. I zato kazem, necu skidati sa Enfielda megafon ma kolike bile kazne jer to je jedino sto mene i moj zivot cuva dok sam na motoru.
Harley Davidson XL Sportster Superlow.

Offline Maestral

• Vizir
  • **
« Odgovori #7 : Ožujak 15, 2011, 12:41:13 pm »
Jedino sto motoristu moze sacuvati od divljaka u autima je zvuk. Dubok i brundav zvuk od kojeg se jezi koza svakome a pogotovo u autu u kojem se jos slusa i muzika. Jaki zvuk koji se cuje iz daljine i prerasta u nepodnosljiv kada si blizu. To je najbolji prijatelj motorista. Da ne napisem buka. Jer zvuk moze biti i dubok i jak a da nije neugodan. Sve ostalo su price. E, sad motoristi bi trebali biti korektni i u naseljenim mjestima sa gasom se ponasati njezno da ne bi previli preveliku buku , pogotovo kad voze u vecim skupinama. I zato kazem, necu skidati sa Enfielda megafon ma kolike bile kazne jer to je jedino sto mene i moj zivot cuva dok sam na motoru.

Poanta je sacuvati svoj zivot bez da teroriziras druge ljude a ti to radis svojim topom. Bit ce ti jasnije kada budes imao bebaca doma koji jedva zaspe pa ti prodje pokraj prozora netko koga je briga samo za svoju guzicu pokraj prozora i zbudi ga...

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderator
  • kawasassi zr7
« Odgovori #8 : Ožujak 15, 2011, 14:02:00 pm »
Pogledajte malo naše svagdašnje probleme,pa recite kolko pomaže teorija,a koliko iskustvo i puka sreća :dontknow:

http://www.youtube.com/watch?v=akHC-BzI5gI#noexternalembed

http://www.youtube.com/watch?v=dHOA_JtzSD0#noexternalembed&feature=related
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline Ra

• Vizir
  • **
  • Yamaha XJ 600N
    • Studio RK line
« Odgovori #9 : Ožujak 15, 2011, 18:44:53 pm »
 I to samo kroz jednu vožnju :Rdaz: :icon_pray: :icon_pray:
I sreća kad se nasmješi pokazuje zube

Offline mack

• Komarac
  • *
  • Imamo premalo tražimo previše
« Odgovori #10 : Ožujak 16, 2011, 07:05:59 am »
Osim svinjarija na cesti pratio sam i brzinomjer. E jebi ga, pa niste spuštali ispod 120.
Naravno da ste uletali u svinjarije, prevelika je razlika brzine prema "normalnom" prometu.

Offline Maestral

• Vizir
  • **
« Odgovori #11 : Ožujak 16, 2011, 13:34:37 pm »
Pa nije bas da i vi ne izazivate vraga s nacinom voznje. Da pratite ogranicenja mozda ne bi bilo tako frkovito  :glasses9:

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderator
  • kawasassi zr7
« Odgovori #12 : Ožujak 16, 2011, 14:48:09 pm »
Osim svinjarija na cesti pratio sam i brzinomjer. E jebi ga, pa niste spuštali ispod 120.
Naravno da ste uletali u svinjarije, prevelika je razlika brzine prema "normalnom" prometu.

Sory,slabo smo se razumjeli,nisam to ja snimao,to je s yubitubija :icon_mrgreen: ali htio sam reči da mi(motoristi) svakodnevno naliječemo na takve situacije,ono barem jedna dnevno :icon_fU:
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #13 : Ožujak 16, 2011, 20:38:08 pm »
u 90% slucajeva ga je izvuklo iskustvo tocnije što se vozi "po crti" a ne iza auta
BMW = bauer motor werke

Offline Too Slow

• Dežurni zajebant i spammer
  • Administrator
  • Rotten to the Bone
« Odgovori #14 : Ožujak 16, 2011, 20:54:52 pm »
u 90% slucajeva ga je izvuklo iskustvo tocnije što se vozi "po crti" a ne iza auta

A da? Pogle na ovom klipu kak ga je vožnja po crti skoro izvukla...mislim da je situacija na kraju filmića

[youtube]akHC-BzI5gI&feature=related[/youtube]
As I walk through the valley of death
I fear no one because everyone's dead
I chose this knife, it's all i need by my side
MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...