Autor Tema: Moto Guzzi Nuovo Falcone - obnova  (Posjeta: 9116 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
  • Spol: Muški
  • obnavljam moto guzzi falcone 500 '70.
Moto Guzzi Nuovo Falcone - obnova
« : Svibanj 21, 2010, 15:09:06 pm »
Krenuo sam u pripremne radove prije samog šrafanja Moto Guzzi Nuovo Falcone-ta iz 1970.
Prije dva dana sam išao posjetit moto u garaži kod Ujaka i situacija je bolja nego što sam mislio.
Ujak je krenuo u restauraciju prije 8 godina, i onda je stao prije 5 godina. Ali je već puno napravljeno.
Moto je kupio u dobrom stanju, sve se sjajilo, jer je pošprican kawasaki zelenom bojom  :Ratt: bilmeza li bivšeg vlasnika
i onda je sve dao pošpricat u mat crnu . opel i ostalo je za pošpricati samo rezervar. fala bogu, bar je boja neka standardan, opel nešto...
ja moram dogovorit sad frenda sa pasatom karavanom da mi uđe straga pa da mu ga trpam i otpelamo u moju garažu.
sad vas pitam: ima li tko na forumu da je radio reparaciju? mene intetresira samo onaj slađi dio, nakon kitanja, farbanja, kakanja, samo sastavljanje.
oboružao sam se znanjenm sa tih nuovo falcone foruma o šrafanju, imam manual na jugoslavenskom, ali pitam jel je tko to radio, pa kad krenem, pa zapnem, pa ga pozovem na pivu, da mi rekne kako da nešto klepim, pa da sjedne....  :icon_super:
« Zadnja izmjena: Svibanj 28, 2010, 08:11:32 am Lukas »
grč. - κῶμα

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
« Odgovori #1 : Svibanj 27, 2010, 13:24:24 pm »
Evo, nakon hrpe planiranja i dogovaranja, ispalo je na vrat na - nos. kako se to obično i odvija u nas 'Rvata.
Dogovorio sam da ću imati ključ od Ujecove garaže i da ću se naći pred njom sa kolegom, koji će doći s passatom karavaaanom.
i imam ja ključ i stvarno dođe kolega i stvarno kasni samo po sata. i ja vadim ključ i idem rivat u lokot, al nejde!, ne da nejde, nego je lokot nekakav ultra, sa rupom, a ne cilindrom. prokrom...
grom i pakao. i dođe tićbra za po sata sa klkjučem i uđemo mi do guzzija.

aurh. kolega se izbezumio. a i ja sam, kada sam ga vidio njegovim očima. shvatio sam sa kakvom vrijednošću u stvari imam posla.

dakle, moto guzzi nuovo falcone iz 1972. sa oko 1000 km.
restauriran je prije cca 5 godina, u smislu da je rastavljen, pjeskaren, tokaren, i na friško su pofarbani dijelovi koji su u boji.

još sam sad malo uzbuđen, da je konačno u mojoj garaži i da ću ga ja moć sastavljat. eto par slika za prvu ruku, a nastavak će bit...

http://yfrog.com/0kphoto0064zjx

:icon_redface:
« Zadnja izmjena: Svibanj 28, 2010, 08:11:54 am Lukas »
grč. - κῶμα

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #2 : Svibanj 27, 2010, 14:11:45 pm »
Bravo, super izgleda. Baš me zanima kakav će biti na mkraju ali i postupci rada me zanimaju. Oni su meni čak najbitniji. Ovo poslije, vožnja i to....ha.
Samo naprijed i navali. BTW daj ga ofarbaj u drugu neku boju, ova je katastrofa. Barem meni, ali ako takav treba biti....ha božek moj.
Pozz i navali :hello:
« Zadnja izmjena: Svibanj 28, 2010, 08:12:16 am Lukas »
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
« Odgovori #3 : Svibanj 27, 2010, 14:18:57 pm »
Boja je, i bit će - crna. ovo kawasaki zeleno je bilo prije nego što je sve popjeskareno. a to što je ostalo zeleno (kuferi, crashbar i windshield te štitnici nogu i onako ne idu na moto)

na meni je da skinem glavu/cilindar motora i  provjerim stanje karika...
zamijenim ulje
požbičim prednji kotač
sastavim vilicu (imam nove teleskope)
stavim struju
dam pofarbat rezervar, koji je kawasaki zeleni u mat crni i tako

mislim, meni to nije ništa komplicirano, ali slikat ću kako ću raditi, tako da me ljudeki mogu pitati..  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: Svibanj 28, 2010, 08:12:29 am Lukas »
grč. - κῶμα

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #4 : Svibanj 27, 2010, 16:29:56 pm »
 Odličan stroj!  

Samo polako guštaj i obavezno nas informiraj o tijeku radova!    :icon_super:
« Zadnja izmjena: Svibanj 28, 2010, 08:12:41 am Lukas »
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
Odg: Moto Guzzi Nuovo Falcone - obnova
« Odgovori #5 : Svibanj 28, 2010, 09:26:30 am »
Imam i korisnički priručnik, malu zelenu knjižicu "Saveznog sekretarijata za narodnu obranu", štampanu u Splitu '72.
Upustvo za rukovanje, održavanje i remont. Čista srpčica, al bar ji "ceo svet razume"
To ću jednom poslikat i stavit na raspolaganje kao pdf.

čuvajte mi se, schmrtz, V_Max, rip...
grč. - κῶμα

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
Inventura
« Odgovori #6 : Lipanj 04, 2010, 11:24:53 am »
Jučer sam si uzeo malo vremena, pa sam napravio inventuru, popis svega što sam od Guzzi-a donio u garažu.
Napravio sam rukom listu od 48 stavaka, a sada me čeka to unijeti u tablicu i napraviti kolone potrebnih radova.
Dakle, ima dijelova, koji su bili umotani u čistu bijelu krpicu, pa u novinski papir. to su lakirani dijelovi (opel metalik crna 266) poput nosača accu, bočnih poklopaca spremišta za alat, donjih dijelova prednjih nogu vilice,
ima dijelova koje treba oprati pod špinom, poput fusrastera, volana i plastičnih komada, dijelova sa kojih treba skinut fleke od boje, poput nogara i nekih obloga motora
ima za polirat - motor, obruč, bubnjevi kočnica

sve sam radio polako i sa užitkom. tako sam i dekonzervirao ramu i stražnji kotač. laganom otopinom deterđenta za auto pošpricao i brisao krpicama. i tako to 45 minuta. da se sprijateljimo  :icon_redface:
bio je lagano konzerviran tekućom masti u spreju, i budući da je sada u suhoj garaži, rado sam skinuo tu konzervu da vidim, ali na svu sreću, ništa nije korodiralo.

slikice: http://yfrog.com/4wphoto0082djx
grč. - κῶμα

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
jedan obnovljeni, složeni
« Odgovori #7 : Lipanj 08, 2010, 14:51:26 pm »
bio frend jučer na jankomiru biciklom. kaže da je vidio ovaj, pa me se sjetio i slikao...

I moj će biti taki, samo metalik crni. A umjesto kutije filtera zraka ide gljiva, a i neću stavit kofere, nego crash bar...
morat ću kupiti ovaj štender umjesto stražnjeg sica...

sad razmišljam i tražim info kako utišati auspuh jer je po knjizi 80 dB, a to mi se ne da slušati..  :Ratt:
grč. - κῶμα

Offline Hac

• Ivanić Grad
  • MMP
  • CBR 600 RR 07
Odg: jedan obnovljeni, složeni
« Odgovori #8 : Lipanj 08, 2010, 23:10:16 pm »
bio frend jučer na jankomiru biciklom. kaže da je vidio ovaj, pa me se sjetio i slikao...

I moj će biti taki, samo metalik crni. A umjesto kutije filtera zraka ide gljiva, a i neću stavit kofere, nego crash bar...
morat ću kupiti ovaj štender umjesto stražnjeg sica...

sad razmišljam i tražim info kako utišati auspuh jer je po knjizi 80 dB, a to mi se ne da slušati..  :Ratt:

uuuu,ovaj je bas lijep,nema sta! :icon_thumright:
jel to nekad talijanska policija vozila?izgleda bas ko policijski motor

Offline bob

• Vizir
  • **
« Odgovori #9 : Lipanj 09, 2010, 08:42:10 am »
Hm,hm!
Kažeš da nebuš metal kofere,pa ako su ti višak....mogli bi se dogovorit
jubitelj sam motora i mototehnike, pive, partijanja, moto susreta, ĹĄto uostalom znaju oni koji me poznaju a oni koji neznaju...saznat ĂŚe

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
Čišćenje/poliranje motora
« Odgovori #10 : Lipanj 14, 2010, 11:30:40 am »
Za vikend sam se, unatoč vrućini u garaži, primio čišćenja motora (mašine). Bio je prašnjav i masan, a problem je bio što je gus hrapav. Stoga polish za lak auta ne radi. Bilo je fleka zelene boje, srebrne boje, masnoće, prašine i blata.
Krenuo sam zube i razređivačem, i skinuo sam samo prašinu.
Potom sam se osvrnuo pogaraži i ugledao arf, tekući vim. Logično, hrapavo, blatno - dakle, tekući vim i kefica za zube.  :Rhah:

Malo mi je bilo čudno, ljudi u JNA su imali kazne ribanja šekreta keficom za zube. A ja sam bivši JNA motor sad keficom i vimom ribao. Nema veze.
Glavno da je čistilo.

Tijekom četkićanja:

Poslije, vidi se razlika:

netko je bezveze farbao poklopac ispod kojeg su platine, u crno...

malo sam začuđen kilometražom na cajgeru, kaže 158 km.

Mora da je vura mijenjana, jer bih prema stanju nerepariranih i gumenih dijelova rekao da ima oko 2000 km.

Auspuh sam malo polirao, tek toliko da vidim kako će se skidati točkice hrđe na kromu. Ide, ali treba malo noktom pomoći.

Baš sam lep u odsjaju

:Rgy:

grč. - κῶμα

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #11 : Lipanj 15, 2010, 23:49:07 pm »
 Lijepo si ti to iščetkao  :icon_thumright:
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
korisnički priručnik za održavanje i remont
« Odgovori #12 : Lipanj 18, 2010, 15:39:40 pm »
eto, kako obećah, skenirao sam u .pdf:

korisnički priručnik za održavanje i remont, moto guzzi, nuovo falcone

zip ima 35 mb, pa ga lako stavim na neki server za share, će se netko javi...

:icon_smile:
grč. - κῶμα

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
Skidanje boje
« Odgovori #13 : Lipanj 23, 2010, 11:29:17 am »
Tko kaže da se ne može? Može, može..
Imam par dijelova koji su prešpricani kawasaki zelenom bojom, a želim ih resturirati i našarafiti na motor: roll-bar, vjetrobrani za noge, štender za kufere i dva kufera.
sve je to zeleno.  :icon_evil:

zato sam kupio lavakol i oprao boju - vodom!
super stvar! lavakol ima za kupit u kemoboji u zg., u mislavovoj kod trga žrtava..

nanio sam jednu ruku, kistom. to je prozirna gusta smola. nema jačeg mirisa, ali je vrlo opasna za kožu i sluznicu nosa.
lužina, veže se na smolu u boji i rastapa ju, pa se boja frče i uzdiže. skida se špahtlom i za finiš, pere jačim mlazom vode.
mali problem su kitane površine, jer kit ne otapa, nego slojevito radi kao žvaku, koja se teže skida. ali i to se pošpahtla.
par slikica

grč. - κῶμα

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
« Odgovori #14 : Prosinac 07, 2010, 13:11:00 pm »
Ne, nisam zaspao. Upravo dovršavam preslagivanje prednjeg kotača.
Dakle, imao sam obruč, doboš i šaku špajli i nipli.
I žbičio sam kotač mjesec dana! i Onda sam napokon skužio kako se žbiči. nije mi pomogao ni jubito ni forumi.
kada sam taj prednji kotač konačno složio, shvatio sam da neću uspjet pošteno centrirat, jer su na špajlama i žbicama pojedeni navoji i mogu svaki zašarafit al dopola...

stoga sam sjeo u ebay i od "zanesenjaka" koji je počistil neko jna skladište - kupil oriđiđi neraspakirane špajle i niple za taj moto.

i jučer sam ih potopio u ulje, jer su sve malo oksidirane, ko posute puderom. ali nove.

ovaj vikend ću žbičit kotač, pa ću i poslikat, pa ću to u obliku uputa podijelit s vama...  :icon_smile:
grč. - κῶμα

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
« Odgovori #15 : Prosinac 14, 2010, 15:21:20 pm »
Požbičio sam kotač. Sad mi predstoji centriranje.
Nemam trenutno cajta, pa samo kao teaser stavljam par slikica...
http://yfrog.com/3uimg0153uj
http://yfrog.com/1aimg0178bpj
http://yfrog.com/3wimg0157tj

:hello:
grč. - κῶμα