Autor Tema: U posljednja 24 sata poginula tri motociklista  (Posjeta: 4012 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Spol: Muški
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
U posljednja 24 sata poginula tri motociklista
« : Svibanj 15, 2010, 15:31:42 pm »
  R.I.P.

http://danas.net.hr/crna-kronika/page/2010/05/15/0052006.html?pos=n1

Užas, šta bi tek bilo da je lijepo vrijeme i da smo svi na cesti  :icon_sad:

Nažalost još jedna crna sezona počinje punim zamahom - pazite se ljudi !
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline chimpa

• Vizir
  • **
Odg: U posljednja 24 sata poginula tri motociklista
« Odgovori #1 : Svibanj 15, 2010, 19:57:25 pm »
pretjecao automobil i sudario se s vozilom koje je dolazilo iz suprotnog smjera

i

pod utjecajem alkohola od 1,25 g/kg, vozeći motocikl Kawasaki 750 prema Garešničkom Brestovcu, zbog neprilagođene brzine zapeo za desni rubnik ceste.
Uslijed toga došlo je do pada motocikla, a od zadobivenih ozljeda na mjestu nesreće poginuo je putnik na motociklu

sta znaci cuvati se?

ovaj pretice di i kad ne moze a drugi pijan vozi i ubije suvozaca
meni takvih uopce nije zao, zao mi neduznih koji nastradju radi njih
ili nedaj boze djeca

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #2 : Svibanj 15, 2010, 23:17:50 pm »
R.I.P.

Inače ne pišem često po RIP rubrici ali bi se uglavnom mogao složiti sa chimpom što se vjerojatno neće dopasti pojedim pripadnicima bajkerskog cvijeća ali realnost govori da je brzina i alkohol dobitna kombinacija za ovakvu temu  :icon_mrgreen:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline M.C. Kompa

• MMP
  • BMW R 1100 RT
    • MK Kompa
« Odgovori #3 : Svibanj 16, 2010, 14:10:39 pm »
sve su nekakve lezaljke u pitanmju, ste to skuzili
YOU NEVER RIDE ALONE
www.mk-kompa.com
mk-kompa@mk-kompa.com
BMW je korak prije starackog stapa

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #4 : Svibanj 16, 2010, 15:10:55 pm »
Moje skromno misljenje nije takvo. Osobno, kad popijem jako sporo vozim, a ako mi se spava, stanem i legnem u travu pored puta. Nije mi problem ni strano ako procjenim da me se spava jer sam popio dosta stati i leci pored puta sa kacigom na glavi i u odjelu i odspavati dok ne dodjem k sebi.  :Rkap:
Posljednji put kad sam dosta popio (pili smo cijelo popodne i cijelu noc do ujutro uglavnom krigle od jedne litre) Ujutro sa prvim zrakama sunca krenuo sam motorom doma iz okolice Zagreba i shvatio sam nesto prije Karlovca da ne vladam s motorom. Stao sam na jednom zavoju i odsetao do jedne livade te sam odspavao oko 2 sata. Nakon toga sam vrlo sporom brzinom od oko 50 km/h prosjecno, dosao doma, do Rijeke, u sutu. Spavao sam 2 dana.
Tako da se ne bi slozio s onima koji vjeruju da iskusni bajker ne zna kad treba stati i odspavati.
Ti su decki jednostavno precjenili svoje mogucnosti , meni osobno ih je jako, jako zao.
Harley Davidson XL Sportster Superlow.

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #5 : Svibanj 16, 2010, 16:58:00 pm »
U večini slučajeva se čovjek precjeni po pitanju svojih mogućnosti, a onda dolazi do kojekakvih neželjenih situacija s tim da to nije nužno vezano za svijet oktana. Nije mi drago da se to događa jer će to zakonodavca isprovocirati da postroži represivne mjere koje će se prije ili poslije početi primjenjivati, a onda će biti kuku lele. Za sada stoji situacija da će mnogi poglavito mlađi ovakve situacije doživljavati kao nešto normalno u stilu nije odnosno nisu imali sreće  :icon_mrgreen:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline mack

• Komarac
  • *
  • Imamo premalo tražimo previše
« Odgovori #6 : Svibanj 16, 2010, 21:48:02 pm »
pretjecao automobil i sudario se s vozilom koje je dolazilo iz suprotnog smjera

i

pod utjecajem alkohola od 1,25 g/kg, vozeći motocikl Kawasaki 750 prema Garešničkom Brestovcu, zbog neprilagođene brzine zapeo za desni rubnik ceste.
Uslijed toga došlo je do pada motocikla, a od zadobivenih ozljeda na mjestu nesreće poginuo je putnik na motociklu

sta znaci cuvati se?

ovaj pretice di i kad ne moze a drugi pijan vozi i ubije suvozaca
meni takvih uopce nije zao, zao mi neduznih koji nastradju radi njih
ili nedaj boze djeca

Uvijek kod ovih tema imam podvojene osjećaje - tuga zbog gubitka života koji je tako podcijenjen i "zadovoljstvo" što su stradali a da nisu ubili još koga.

Alkohol i brzina - dobitna kombinacija za saobraćajku, a ako još nisu imali opremu (barem kaciga i jakna) - dobitna kombinacija za smrt - u tome slučaju su im šanse za preživljavanje bile manje od stope razvoja Hrvatske za ovu godinu.

Otišli prerano, vjerojatno bez značajnog traga na ovome svijetu (osim u crnoj kronici).

RIP

Offline chimpa

• Vizir
  • **
« Odgovori #7 : Svibanj 16, 2010, 22:01:08 pm »
Uvijek kod ovih tema imam podvojene osjećaje - tuga zbog gubitka života koji je tako podcijenjen i "zadovoljstvo" što su stradali a da nisu ubili još koga.

Alkohol i brzina - dobitna kombinacija za saobraćajku, a ako još nisu imali opremu (barem kaciga i jakna) - dobitna kombinacija za smrt - u tome slučaju su im šanse za preživljavanje bile manje od stope razvoja Hrvatske za ovu godinu.

Otišli prerano, vjerojatno bez značajnog traga na ovome svijetu (osim u crnoj kronici).

RIP

Da me nebi krivo shvatili, ne veselim se kad itko nastrada, ali niti ne zalim za takvim ...
to je "sport" u kojem smo sami tvorci svoje sudbine

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #8 : Svibanj 16, 2010, 22:19:59 pm »
  Vjerujem da nitko neće krivo shvatit, a i ja se u principu slažem s tobom. Naravno da mi je žao svakog prerano ugašenog života a pogotovo nedužnog, iako je i poginuli suvozač djelomično sukrivac jer je morao biti svjestan s kim i u kakvom stanju sjeda na motor.

Svi mi ponekad pretjeramo ali neke valjda onaj gore malo bolje čuva od ostalih.
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderatori
  • Beverly 250ie
« Odgovori #9 : Svibanj 16, 2010, 23:38:11 pm »
Žalosno, strašno žalosno. Davno je moj najbolji prijatelj Clint Eastwood rekao: ..man has got to know his limitations.." i to je ono čeka se nitko ne drži.
Vožnja u pijanom stanju nije toliko katastrofična ukolkio shvačaš koliko ne vladaš sobom ili svojim vozilom jer si upravo tada shvatio koje su tvoje granice.
Ono najgroznije je kada sjedneš trijezan na motor i precijeniš i sebe i motor. To je recept za sigurnu prometnu nezgodu ili ne daj bože nesreću.
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #10 : Svibanj 17, 2010, 10:55:47 am »
nemam samilosti prema pijanim vozacima koji naprave sranje!

BMW = bauer motor werke

Offline Hac

• Ivanić Grad
  • MMP
  • CBR 600 RR 07
« Odgovori #11 : Svibanj 17, 2010, 15:00:09 pm »
R.I.P.

Offline blu-blu

• Komarac
  • *
  • DONT FUCK WITH NINJA ZX10 - R
« Odgovori #12 : Svibanj 17, 2010, 23:04:16 pm »
Hm... Ovakve brojke ( tri u jednom danu ) sigurno nisu dobre. Ne samo što se gube mladi životi, nego i što oni koji kroje zakone dobiju opravdanje za donošenje strogih mjera po pitanju kazni i provođenje istih, pa onda najebu i oni koji drže stvar pod kontrolom.

Ima masu primjera gdje su alkohol i precijenjene mogućnosti dovele do nesreće, ali isto tako znamo da bajkeri dosta voze pod alkoholom i to godinama. Stvar je u savjesnosti i poznavanju svojih mogućnosti.
Ja sam nebrojeno puta vozio pijan kao čep, ali sam bio toga svjestan i nisam se igrao sa sudbinom.

Žao mi je ovih mlađih koji dobiju krila kad pijani sjednu na motor sa previše samopouzdanja.

Offline mack

• Komarac
  • *
  • Imamo premalo tražimo previše
« Odgovori #13 : Svibanj 18, 2010, 11:52:07 am »
Ma sjedaju ljudi pijani na dva i tri i četiri kotača, sa i bez motora, nisu motoristi izuzetak, samo su u slučau greške posljedice tragične.
U autu imaš svu silu UGRAĐENE opreme za zaštitu, na motoru si to sve moraš sam staviti na sebe....
Ako ne najčešće naje.....
Bolnica je tada samo želja, a groblje perspektiva

Offline M.C. Kompa

• MMP
  • BMW R 1100 RT
    • MK Kompa
« Odgovori #14 : Svibanj 19, 2010, 20:01:19 pm »
moje misljenje znate:

pijan - mogu podnijet
bez vozacke - kreten i budala
bez kacige - ......

i kog da ja tu onda zalim? zalim iskljucivo sebe i onu nekolicinu "normalnih" u trenutku kad objave da su cijene osiguranja opet porasle zbog rizicnosti i ucestalih saobracajki.
YOU NEVER RIDE ALONE
www.mk-kompa.com
mk-kompa@mk-kompa.com
BMW je korak prije starackog stapa