Autor Tema: Ode antifog na viziru?  (Posjeta: 16771 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline hoba

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • Beverly 250ie
Ode antifog na viziru?
« : Siječanj 28, 2010, 01:40:29 am »
Dakle, uništio sam antifog, čistio sam vizir s tekućinom za pranje stakla ili nešto slično i sada nesmijem disat dok vozim. Ima li ko kakav "inteligentan" prijedlog.
hvala.

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
Odg: Ode antifog na viziru?
« Odgovori #1 : Siječanj 28, 2010, 07:29:26 am »
koja kaciga?
stavi pinlock.

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #2 : Siječanj 28, 2010, 08:50:23 am »
Sprej protiv maglenja mi je puno prihvatljivije rješenje zbog samog održavanja vizira.  :icon_mrgreen:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #3 : Siječanj 28, 2010, 09:15:40 am »
Sprej protiv maglenja mi je puno prihvatljivije rješenje zbog samog održavanja vizira.  :icon_mrgreen:

nisam probao pa ne znam kako funkcionira. za pinlock znam  :icon_mrgreen:

Offline FZ1

• Karlovac
  • Moderatori
  • Bayerische Flugzeug-Werke
« Odgovori #4 : Siječanj 28, 2010, 09:51:12 am »
Promjeni vizir

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
« Odgovori #5 : Siječanj 28, 2010, 13:58:13 pm »
nisam probao pa ne znam kako funkcionira. za pinlock znam  :icon_mrgreen:

Našpricaš i lagano razmažeš. Meni osobno puno bolja kombinacija jer sa onim điđ miđama od pinlocka uvijek problema kod čišćenja pogotovo ako ga pereš pod mlazom vode što uredno radim kada god stanem. Kada je toplije vrijeme ionako nema magljenja pa ni potrebe za istim. Scark je imao dobar sustav protiv maglenja u vidu premaza koji drži evo već petu godinu, a vizir se u sezoni pere preko nekoliko puta tijekom dana s tim da ga koristim kada je hladnije vrijeme. Istina nije baš da se neće malo zamagliti prilikom stajanja ali to je dio kompromisa. Schubert po tom pitanju je čista pušiona  :icon_mrgreen:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline hoba

• Komarac
  • *
  • Beverly 250ie
« Odgovori #6 : Siječanj 28, 2010, 23:22:06 pm »
Kaciga je AGV S-4
novi vizir je 500 kn i ne dolazi u obzir jer ovaj nije nimalo ogreban.
Pinlock neide na ovaj vizir, nego moram kupovati novi cijeli vizir (domišljati su ovi, pinlock je 200kn inače, a vizir 500)

valjda ću naći negdje da probam taj sprej, već sam se malo bio raspitao ali tada ga nisu imali u prodaji...
Budem pogledao

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #7 : Siječanj 29, 2010, 08:44:11 am »
imas u magnetixu univerzalni pinlock koji se ljepi na vizir

http://magnetix.hr/Detalji.aspx?idProizv=86b3a0a2-2673-459d-a63f-fbd0ab3cf48a
BMW = bauer motor werke

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #8 : Siječanj 29, 2010, 08:51:32 am »
imas u magnetixu univerzalni pinlock koji se ljepi na vizir

http://magnetix.hr/Detalji.aspx?idProizv=86b3a0a2-2673-459d-a63f-fbd0ab3cf48a

ovo sam imao i funkcionira čisto pristojno.

Našpricaš i lagano razmažeš. Meni osobno puno bolja kombinacija jer sa onim điđ miđama od pinlocka uvijek problema kod čišćenja pogotovo ako ga pereš pod mlazom vode što uredno radim kada god stanem. Kada je toplije vrijeme ionako nema magljenja pa ni potrebe za istim. Scark je imao dobar sustav protiv maglenja u vidu premaza koji drži evo već petu godinu, a vizir se u sezoni pere preko nekoliko puta tijekom dana s tim da ga koristim kada je hladnije vrijeme. Istina nije baš da se neće malo zamagliti prilikom stajanja ali to je dio kompromisa. Schubert po tom pitanju je čista pušiona  :icon_mrgreen:

trenutno imam schubert c3, ima pinlock koji je na rubovima priljubljen uz vizir nekakvim silikonom, i pinlock fonkcionira odlicno... kao sto si vidio u srijedu, vozim i po ovim temperaturama i nema problema sa njim. pranje?  :dontknow: - normalno, kao i da ga nema  :icon_mrgreen:

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
« Odgovori #9 : Siječanj 29, 2010, 10:05:48 am »
Pod pranje podrazumjevam da ga bacim u vodu da se odmoči, a sada ako izdrži tu torturu svaka čast. Inače je Schubert imao popriličnih problema sa tim anti fog premazima  :icon_mrgreen:

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #10 : Siječanj 29, 2010, 11:16:27 am »
Pod pranje podrazumjevam da ga bacim u vodu da se odmoči, a sada ako izdrži tu torturu svaka čast. Inače je Schubert imao popriličnih problema sa tim anti fog premazima  :icon_mrgreen:

to sam i ja cuo, ali za kacige koje nemaju pinlock nego premaz. prije c3 sam imao nolana 103 sa pinlock-om, ovaj na C3 funkcionira 10 x bolje.
ovu foru sa ubacivanjem vizira u vodu cu isprobati pa ti javim rezultat  :icon_mrgreen:

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
« Odgovori #11 : Siječanj 29, 2010, 12:06:29 pm »
Možda bolje ne, jer ako pusti teško da ćeš ga dovesti u prvobitno stanje  :icon_mrgreen:

Offline hoba

• Komarac
  • *
  • Beverly 250ie
« Odgovori #12 : Siječanj 29, 2010, 22:44:25 pm »
a pa to već izgleda dobra stvar. a valjda ću ja nać to u ovim mojim okljaštrenim dućanima... ako ne, dolazim do zagreba sredinom drugog pa bih mogao poć kupit par komada...

Offline hoba

• Komarac
  • *
  • Beverly 250ie
« Odgovori #13 : Veljača 09, 2010, 11:24:41 am »
Malo sam se raspitao kod lokalnih dealera što mi imaju za ponuditi. Nisu mi mogli ponuditi nikakvo univerzalno rješenje, svi imaju originalne pinlockove za kacige koje prodavaju, nema nikakvih sprejeva/premaza, međutim za AGV nemaju baš ništa.
Između ostalog, dali su mi web site na kojem su mi rekli da bi bilo zgodno da naručim - Ceracoat Ceracot nano premaz za kacige /76kn/

http://nanotehnologija.info/auto-moto-nautika/nano-premaz-za-kacige.html

Pročitao sam brošuru, ne izgleda loše, zanima me da li je tko imao kakvog iskustva s ovim?
Cijena je svakako i više nego ugodna, isplati se probat?

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
« Odgovori #14 : Veljača 09, 2010, 12:07:38 pm »
Nisam isprobavao tu nano tehnologiju, ali koliko vidim u njoj leži budućnost mada je neki gledaju sa podozrenjem  :icon_mrgreen:

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #15 : Veljača 09, 2010, 21:29:16 pm »
  Osobno se nisam susreo s time, ali jedan kolega me pitao neki dan jesam li to probao i kaže da je on negdje dobio priliku malo namazat šajbu od auta s time i da je ostao u čudu. Tvrdi da kapljice kiše samo lete i da ti uopče netrebaju brisači !  :dontknow:

Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
« Odgovori #16 : Veljača 09, 2010, 22:22:37 pm »
Na autu staviš silikonske metlice i dobiješ isti efekt, problem je kaj kacige nemaju brisače da primjeniš istu tehniku  :llllol:

Offline mg749ie

• Vizir
  • **
  • che bella macina
« Odgovori #17 : Svibanj 31, 2011, 09:35:45 am »
kupnja novog vizira obično riješava problem ili pinlock- koji je zapravo grdi pa ga nekoristim :icon_rolleyes:
SERBUS - svima pa i šire po okolici