Autor Tema: Noć muzeja 2010  (Posjeta: 3030 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
  • Spol: Muški
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
Noć muzeja 2010
« : Siječanj 21, 2010, 21:45:58 pm »
Noć muzeja 2010 održat će se 29. siječnja, od 18 sati do sat iza ponoći, u organizaciji Hrvatskoga muzejskog društva. Bit će to šesta Noć muzeja u kojoj će posjet muzejima koji sudjeluju u akciji biti besplatan.
U Noći muzeja sudjeluje oko 80 muzeja te desetak drugih kulturnih institucija u 33 grada: Bjelovar, Biograd na Moru, Čakovec, Dobrinj, Dubrovnik, Đakovo, Gospić, Karlovac, Kastav, Kaštel Lukšić, Klanjec, Koprivnica, Makarska, Novigrad, Opatija, Osijek, Požega, Pula, Punat, Rijeka, Samobor, Sisak, Slatina, Slavonski Brod, Split, Šibenik, Trakošćan, Velika Gorica, Vid, Virovitica, Vukovar, Zadar, Zagreb.

Dakle gospođe i gospodo, drugarice i drugovi, kume i kumovi ima li tko želju da se malo kulturno uzdigne i da obiđe izvjesne institucije koje vjerojatno godinama nije vidio, dapače neki još od osnovnjaka dok su vas tete vukle za ruku  :icon_mrgreen:

Više o samome događanju i rasporedu http://www.hrmud.hr/ Za djecu i one koji se tako osjećaju bit će i vatromet  :llllol:

« Zadnja izmjena: Siječanj 21, 2010, 21:58:40 pm Lolo »
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline gusgus

• Vizir
  • **
  • Vespa-pa-pa-pa
Odg: Noć muzeja 2010
« Odgovori #1 : Siječanj 21, 2010, 21:55:58 pm »
 :icon_thumright:

Offline Laci-luc

• Bistra
  • Interceptor
  • daj Bože
    • www.simek.hr
« Odgovori #2 : Siječanj 22, 2010, 08:58:30 am »
Ovakve akcije uvijek pozdravljam! I bio na nekoliko početnih. :icon_thumright: :icon_thumright:

Volio bih da ova akcija preraste u tjedan Nići Muzea, pa da se smanji gužva po muzeima na taj dan.  :Rbis: :Rbis:
Meni osobno nije gušt razgledavat muzej u gožvi kakva je vlada zadnjih par godina na ovoj akciji.  :Rkap: :Rkap:
Navek tam, de vine srcu radost daje

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
« Odgovori #3 : Siječanj 22, 2010, 09:44:46 am »
Slažem se ali ima punoooo ljudi koje jedino ovakve akcije mogu ''natjerati'' da posjete nekakvu edukativnu instituciju. Puno puta nije upitna ni lova, ali ... Sjećam se vremena ne tako davnih kada su forumaši odlazili u muzeje, pa čak štoviše i u kino što je bila dobra zezancija, a ponešto se i naučilo  :icon_mrgreen:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderator
« Odgovori #4 : Veljača 07, 2010, 21:59:22 pm »
Slažem se ali ima punoooo ljudi koje jedino ovakve akcije mogu ''natjerati'' da posjete nekakvu edukativnu instituciju. Puno puta nije upitna ni lova, ali ... Sjećam se vremena ne tako davnih kada su forumaši odlazili u muzeje, pa čak štoviše i u kino što je bila dobra zezancija, a ponešto se i naučilo  :icon_mrgreen:

Moglo bi se to opet realizirati! Vjerujem da ima zainteresiranih, jer dosta onih koji su bili u Tehničkom muzeju sada niti nema na forumu, ali zato ima nove ekipe koja možda nije bila ili je bila jakooo davno, dok su još bili pioniri!  :icon_mrgreen:
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
« Odgovori #5 : Veljača 08, 2010, 10:20:25 am »
Od svekolikog pučanstva koje luta bespućima ovog foruma samo dvoje je našlo potrebu da se prošeće nekim od muzeja i ateljea, a nije da nije bilo najavljeno i to dosta unaprijed. Kat kada jednostavno čovjek izgubi volju da stavlja bilo kakve obavijesti jer imam dojam da bi se mnogi pokrenuli jedino onda ako bi se čovjek preklinjuči kleknuo pred njih, a i to bi bilo upitno jer bi to vjerojatno popratili nekakvim svemirskim objašnjenjima zašto ne mogu. Nije bila bit ovogodišnjeg obilaska muzeja da nešto posebno vidiš jer je to gotovo nemoguće s obzirom na masu ljudi, napose kada je u pitanju  Muzej suvremene umjetnosti Zagreb jer je večina ljudi došla zato što je to nešto novo i in, a mnogi iz razloga samo da se spuste niz tobogan nego je bit druženje. Kada baš poželim da odem nekamo odem radnim danom kada nema gužve, platim i na miru Božjem uživam. Evo i Laci-luc svako malo stavi neko događanje u MMC pa baš nešto ne viđam poznate ljude, a nije da se moraju potrošiti bjesni novci.  :icon_mrgreen:

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #6 : Veljača 08, 2010, 10:52:30 am »
  Meni se već drugu godinu zaredom poklopilo da radim na  Noć muzeja, inače sam obavezno obišao pokoji muzej na taj dan.  :cussing:

U Tehničkom sam zadnji puta bio prije cca 3 godine, ali njega bih komotno mogao obilaziti svake godine jednom a da mi ne dosadi.
  Za posjet u Muzej suvremene umjetnosti Zagreb niti manjak novčića nemože biti izgovor jer svaku prvu srijedu u mjesecu imaju besplatan ulaz  :icon_thumright:
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline Piva

• Tourer
  • Spol: Ženski
« Odgovori #7 : Veljača 09, 2010, 01:01:03 am »
Išla sam i odustali smo zbog gužve...mogu bilo koji drugi dan u muzej i guštat u miru... zanimalo me kak je to kod nas organizirano jer sam bila na Noći muzeja u Stuttgartu i to je bilo nekaj za pamtit....