Autor Tema: Cvajo je u garaži  (Posjeta: 7203 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Yamaha fan

• Vizir
  • **
  • Spol: Muški
  • vozim - u svim uvjetima
Cvajo je u garaži
« : Prosinac 16, 2009, 19:02:41 pm »

Pozdrav svima! Neko vrijeme me nije bilo na forumu zbog obaveza, ali evo me opet tu. Nakon dugog išćekivanja i skupljanja love napokon sam prošli tjedan dopeljal jednu plavušu u garažu - Yamahu YZ 125. Većina ljudi koji nikad nisu vozili takav tip motora misli da je 125 ccm preslabo za neku ozbiljniju vožnju, međutim malo su se prevarili. Motor je jako upravljiv i lagan pa ga nije nikakav problem dignut nakon pada u šumi  :icon_smile: . Zvuk je zakon ,a pogotovo na visokim okretajima. Ima dosta momenta iz niskih okretaja, ali prava zabava počinje nakon otvaranja ventila kad se osjeti nagli porast snage koji bez problema podiže prednji kotač visoko u zrak. Nisam još uspio napraviti hard test jer me snijeg zeznuo pa ga ne mogu isprobati za ozbiljno. Ovo je starija slika, poslije toga su promjenjeni lanac, lančanici i disk pločice. Ove bijele plastike idu na špricanje za koji dan, blatobrane ću stavit nove i sredit još neke sitnice po svojem ukusu. Sve u svemu ja sam za sad zadovoljan s njim i nadam se da ćemo zajedno napraviti puno radnih sati bez ozbiljnijih padova i kvarova.

Svi mi kažu nemoj više piti, natoči još jednu pa ću razmisliti!!!

Offline Too Slow

• Dežurni zajebant i spammer
  • Administrator
  • Rotten to the Bone
Odg: Cvajo je u garaži
« Odgovori #1 : Prosinac 16, 2009, 19:59:19 pm »
Čestitam i želim čim manje dizanja s poda  :icon_mrgreen:
As I walk through the valley of death
I fear no one because everyone's dead
I chose this knife, it's all i need by my side
MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #2 : Prosinac 16, 2009, 20:33:39 pm »
 :icon_thumright:

padaj samo u blato...
na mekano  :icon_mrgreen:
google master

Offline dex123

• zagreb
  • Tourer
  • vozi- u šumi
« Odgovori #3 : Prosinac 16, 2009, 22:00:47 pm »
Ugodno oranje želim  :icon_fU: :icon_super:

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #4 : Prosinac 17, 2009, 09:37:23 am »
cvajo je zakon  :icon_super:
BMW = bauer motor werke

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #5 : Prosinac 17, 2009, 17:42:13 pm »
 guštaj !   :icon_super:
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline Yamaha fan

• Vizir
  • **
« Odgovori #6 : Prosinac 17, 2009, 18:06:32 pm »
Sutra moram probati kak ide po snijegu jer ga već 2 dana nisam upalil i fali mi taj reski zvuk.  :Rbubu:. Sad je naj taman podloga - mekan snijeg, a ispod njega smrznuta zemlja. Već sam se zaboravil vozit po ledu pa bi moglo biti ko prošle godine svako malo  :motocikli016: :motocikli016: :motocikli016: :motocikli016:  :icon_mrgreen: , ali nema veze dok su kosti na broju  :icon_fU:

Offline Supermoto_Fan

• Komarac
  • *
« Odgovori #7 : Prosinac 17, 2009, 19:00:39 pm »
Ma samo pici, po snijegu je bas merak voziti....
POzdrav!

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #8 : Prosinac 17, 2009, 20:05:58 pm »
 :icon_thumright:
...uživaj!

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderator
« Odgovori #9 : Prosinac 28, 2009, 11:32:28 am »
Sutra moram probati kak ide po snijegu jer ga već 2 dana nisam upalil i fali mi taj reski zvuk.  :Rbubu:. Sad je naj taman podloga - mekan snijeg, a ispod njega smrznuta zemlja. Već sam se zaboravil vozit po ledu pa bi moglo biti ko prošle godine svako malo  :motocikli016: :motocikli016: :motocikli016: :motocikli016:  :icon_mrgreen: , ali nema veze dok su kosti na broju  :icon_fU:

Čuj prošlo je skoro oko 10 dana od kada si ovo napisao i od tada ni riječi! Jel sve OK!  :icon_mrgreen:
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline Yamaha fan

• Vizir
  • **
« Odgovori #10 : Prosinac 28, 2009, 20:13:58 pm »
Sve je OK, nisam se imal kad strgati jer se nisam ni vozil. Probila mi je nova NGK svjećica nakon 15 minuta vožnje  :cussing: , sad čekam da mi Šipek nabavi svjećicu koju radi NGK specijalno za Yamahu, nadam se da bude ta trajala malo duže od prethodne  :icon_mrgreen: jer je duplo skuplja. Trebala bi doć kod njega oko 4.1., a do tada imam Champion svjećicu koju sutra stavljam na motor i gassssssss jer nemrem više izdržat bez vožnje na motoru. 

Offline Yamaha fan

• Vizir
  • **
« Odgovori #11 : Prosinac 29, 2009, 17:32:55 pm »
Danas sam stavil novu svjećicu i motor opet ide ko šprih  :Rbud: :Rbud: .Čak je i prestal trokirat  :icon_mrgreen: .
Hebeš NGK kad je Champion zakon, nije probila ni nakon 28 minuta vožnje, a prema svim pokazateljima izdržala bude još tolko  :icon_fU: . Opet mi se vratil onaj dobar stari osjećaj u ruke kad ti se čini da su se tijekom vožnje skratile za 5 cm. Sad polako počinje ponovno privikavanje ruku, nogu i ostalih dijelova tijela na boli jer se već 2 i pol mjeseca nisam pošteno naganjal po šumi. Moram se pohvalit da se s ovog motora još ni jedanput nisam uspio skršit, a možda je to zato jer se do sad skoro nisam ni vozil. Jedna napomena za kraj : Nemojte se voziti ak ste ujutro pojeli samo paštetu (ko ja  :motocikli012: ) jer kad se vratite doma gladni budete ko da tjedan dana niste jeli.

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderator
« Odgovori #12 : Veljača 07, 2010, 22:23:51 pm »
I kak ide cvajo po ovom snijegu?  :icon_mrgreen:
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline Yamaha fan

• Vizir
  • **
« Odgovori #13 : Veljača 08, 2010, 00:24:22 am »
Nisam se već dugo vozil zbog obaveza na faksu, ali lagano se šarafi po motoru. Ove bijele plastike sam pošmirglal i dal sam ih pošpricat s nekom plastikom (bojom) koja bi trebala biti elastična i nebi smjela pucati od vibracija. Također sam servisiral fergazer, podmazao lagere u kotačima, skinuo i očistio cijeli auspuh iznutra. Ovaj tjedan dolazi novi filter zraka i ona guma koja je između grane i topa jer je stara popucala sva. Nabavio novo ulje za getribu, mješavinu, sprej za filter, lanac. Danas sam trebal ić s njim na probnu vožnju, ali me zahebalo to kaj sam imal doma pre debele pop nitne pa nisam s njima mogo sastavit airbox. To budem valjda sutra popodne nabavil pa se nadam da bude do mraka motor složen. Ima još nekih sitnica koje se budu rješavale kroz par tjedana dok se malo novčanik oporavi, ali mislim da bude pila spremna dočekala sezonu.

Offline Yamaha fan

• Vizir
  • **
« Odgovori #14 : Veljača 09, 2010, 00:33:57 am »
Evo ga, danas sam uspio sve složit do kraja i pala je probna vožnja u 19:45 pod reflektorima. Još treba malo poštelati ler gas i smjesu,a to mi se više nije dalo jer sam cijelo popodne šarafil u garaži i još sam se vozil bez rukavica pa mi je bilo malo zima za ruke.