Autor Tema: Ilok, Šarengrad-----Srijem  (Posjeta: 3226 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kosta

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
Ilok, Šarengrad-----Srijem
« : Studeni 21, 2009, 22:38:39 pm »
Rano jutro, pola 6, svakog dana, putuje, moja Milena...
Nije bilo pol' 6, nego 9, kada nas je put poveo slavonskom ravni put Iloka.
Od Tovarnika, gdje smo noćili, preko Lovasa, Mohova, Sotina, do Šarengrada.

Grad na obali Dunava, pitomo i mirno jutro, snene ulice i sokaci.
U Šarengradu je kuća u kojoj je moj otac odrastao, pa je i to jedan od razloga da ga posjetimo.

Posjet rodbini je nezaobilazan, kao i silazak na obale Dunava i čašica razgovora u "Kapetanovoj kući", malom restoranu, za kojeg sam vlasnik kaže da je napravljen večinom od naplavina koje Dunav nosi.

Da je gazda Krešimir pravi alas, uvjerili smo se i sami

Ubrzo napuštamo Šarengrad i njegovih 300-tinjak stanovnika i krećemo put Iloka, njegovih podruma, crkve Ivana Kapistrana, zidina koje su odoljevale napadima tuđina i zubu vremena.

Kroz samostan i crkvu imali smo vodića, a ista star se ponovila i prilikom obilaska Iločkih podruma.
Neznam jel' nevjerojatnije postojanje bačve od 56 140L ili to što se čuvar podruma dosjetio, pa je za vrijeme Domovinskog rata, da ne padne agresoru u ruke, zazidao  djelove podruma u kojima su arhivska vina.

Malo, ali zadovoljno društvo, potpomognuto dobrom voljom i lijepim vremenom, iskoristilo je ljepotu Srijema, njegovih gradića i sela i napunila svoje duše užitkom i blaženstvom.
nek smo mi živi i zdravi

http://ubmc.hr/

Offline Too Slow

• Dežurni zajebant i spammer
  • Administrator
  • Rotten to the Bone
Odg: Ilok, Šarengrad-----Srijem
« Odgovori #1 : Studeni 22, 2009, 14:32:52 pm »
Ajoj.....raj za moje okice (slikice s bačvicama i flašicama u zidu)  :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:
As I walk through the valley of death
I fear no one because everyone's dead
I chose this knife, it's all i need by my side
MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
Odg: Ilok, Šarengrad-----Srijem
« Odgovori #2 : Studeni 22, 2009, 21:30:17 pm »
Ako Bog da slijedeće godine bi trebalo odvojiti tjedan dana za Slavoniju jer na žalost jedini višednevni obilazak je bio u Gašincima  :llllol:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek