TEST Triumph Bonneville T100
Motoklub   

TEST Triumph Bonneville T100

Najuspješniji i najdugovjeniji motocikl slavne britanske marke uspješan je i pola stoljea nakon predstavljanja, jer prua uitak nostalginog krstarenja i otpuštanja snage od niskih okretaja

TEST Triumph Bonneville T100

Retro motocikli sve su popularniji, a najviše ih voze trendseteri i zvijezde, eljne posebne pozornosti na asfaltu. Zbog toga smo i mi s uitkom testirali Triumph Bonneville T100, jedan od najuspješnijih modela slavne britanske marke. Koji pedeseti roendan slavi uz gotovo nepromijenjen dizajn! Promjene koje je u pola stoljea doivio odnose se iskljuivo na tehnika rješenja, kako bi nostalgini motocikl ipak ostao ukorak s vremenom. Prije pola stoljea na Bonnevilleu su jahali Steve McQueen i Bob Dylan, dok je James Dean, inae veliki ljubitelj Triumpha, skonao, naalost, prije promocije ovog modela. Danas je Bonneville ponos i dika holivudskog glumca Hugha Lauria, poznatijeg kao Dr. House. Jedan stariji model koji je imao u osobnom vlasništvu vozio je poetkom devedesetih i u filmu Mabye Baby, a s novog, skroz crnog, gotovo da se ne skida, a koristi ga i za svakodnevni odlazak na snimanje. Na taj motocikl planira ak postaviti i prikolicu i u stilu filma Easy Rider obii Ameriku. Zbog toga smo i mi za probu ove britanske legende na dva kotaa, našeg testnog vozaa odjenuli u poput ekscentrinog dr. Housea, u crnu konu jaknu, i poslali iz Zagreba u smjeru sunanijeg priobalja.

 TEST Triumph Bonneville T100

 Ve na prvi pogled zakljuili smo da sportska vonja i performanse padaju u drugi plan, a do izraaja dolazi samo uitak u vonji. Pregršt kroma, retro dijelova i puno šarma, ovaj dvokota izdvajaju iz mase. Tijekom vonje dominiraju mirnoa i uglaenost. Motor je ugodno prigušen, mjenja klizi, a promjene stupnjeva prijenosa gotovo se i ne uju. Okretanjem ruice gasa osjea se solidno ubrzanje, ali ni priblino kao na suvremenim jurilicama. inilo nam se kao da se vraamo u prošlost. Bonnevile pokree zrakom hlaen redni dvocilindraš obujma 865 ccm i snage 67 KS. Iako ne posebno impresivna, snaga je to sasvim dovoljna da ostarjelog ljepotana potjera do maksimalnih 185 km/h. Kod motocikala je, uostalom. esto vanije kako ide, nego koliko juri, a Boneville to pokazuje svakim prijeenim kilometrom. Uz ugodne vibracije, svojstvene rednom dvocilindrašu, i potmulu grmljavinu pod nogama, prua jedinstven uitak muške vonje.

TEST Triumph Bonneville T100

Zbog velike elastinosti motora sasvim mu odgovara mjenja s pet stupnjeva, koji ugodno šalta, uz jedva ujni "klok". Na otvorenoj cesti moe ga se ubaciti u petu i voziti danima. Naravno, uz redovno tankiranje. Motor kontinuirano razvija snagu, od 2000 do iznad 7500 okretaja, a sve dobro upijaju vrsti okvir od elinih cijevi i masivno podvozje. Zbog toga se bez problema mogu postizati pristojne brzine kroz zavoje. Ako se eše koristi mjenja, Boneville pokazuje i sportski karakter. Dobrim performansama pomau i snane konice, s prednjim diskom od 305 mm. Za upravljivost i okretnost zasluna je i nevelika masa od 205 kg. Vonja kroz zavoje budi osjeaj sigurnosti, motor jednostavno klizi kroz zavoje, bez podrhtavanja i uvijanja, a ne gubi stabilnost ni kad oslonci za noge poinju strugati o asfalt. Kroz gradske je guve agilan i okretan, a za takav motor nije pretjerana ni potrošnja od šest litara.

TEST Triumph Bonneville T100

Ovjes je ista klasika: sprijeda teleskopska vilica, a straga dva kromirana amortizera s oprugama. Za dobra su vozna svojstva zasluni i 19-colni kota sprijeda te 17-colni straga, s debelim gumama, balonkama. Sjedalo je izraeno iz jednog djela, u retro stilu. Podstavljeno je debelom spuvom i presvueno koom te je mekano i prostrano, za vozaa i suvozaa. Poloaj vozaa dobro je odmjeren prema upravljau, sjedi se zbilja udobno i leerno. Ugodan je i pogled na dva klasina analogna instrumenta - lijevo okretomjer, desno brzinomjer. Iako djeluju pomalo zastarjelo, savršeno se uklapaju u retro stil kultnog motocikla. Na kraju testa teško smo se rastali od Bonevillea, koji, iako daleko od današnjih standarda, ipak oduševljava voznim svojstvima, pitomošu i retro stilom. Ni na cijenu nemamo prigovora, jer se za 10.300 eura dobiva dobar motocikl, koji odiše šarmom i nostalgijom. Ovaj asno ostarjeliu šarmer ipak ponajviše cilja na stariju populaciju bikera, koji ele ugodan i pouzdan motocikl, koji nikad ne zastarijeva.

TEHNIKE KARAKTERISTIKE:

Motor

Vrsta   redni, Euro 3
Obujam ccm 865
Cilindri/Ventila   2/4
Snaga kW/ks 50/67
Moment Nm 71
Mjenja   5 stupnjeva
Prijenos
 lanac
Performanse

Najvea brzina Km/h 185
Ubrzanje 0-100 s 7
Potrošnja l/100km 6
Karoserija

Dimenzije cm 223x84x110
Razmak osovina cm 150
Spremnik goriva
l
16,6
Masa kg 205
Cijena
EUR
10.300


 

Comments  

 
0 #33 Motocikli .:: Hrvatski Moto Portal ::.Arnold 2017-11-21 09:14
I have noticed you don't monetize your site, don't waste your traffic, you can earn extra bucks every
month because you've got high quality content. If you want to know how
to make extra money, search for: Boorfe's tips best
adsense alternative

Here is my web page FirstTarah: https://09Rhys.blogspot.com
Quote | Report to administrator
 
 
0 #32 Motocikli .:: Hrvatski Moto Portal ::.Marisol 2017-11-20 04:42
I have noticed you don't monetize your website, don't waste
your traffic, you can earn extra cash every month because you've got high quality content.
If you want to know how to make extra bucks,
search for: Boorfe's tips best adsense alternative

Feel free to surf to my web-site - FirstTiffiny: https://10Carrol.blogspot.se
Quote | Report to administrator
 
 
0 #31 Motocikli .:: Hrvatski Moto Portal ::.Gloria 2017-11-15 10:25
I have checked your site and i've found some duplicate content, that's why you don't
rank high in google's search results, but
there is a tool that can help you to create 100% unique content, search for:
Boorfe's tips unlimited content

Here is my web site: KlaudiaSmall: https://Karine055.blogspot.com
Quote | Report to administrator
 
 
0 #30 pfdeazyKevinUnoxy 2017-11-10 16:57
evwzgag

http://www.duopepicelli.it/adidas-jeremy-scott-wings-373.htm
http://www.salaryservices.co.uk/adidas-originals-stan-smith-primeknit-whiteblack-551.html
http://www.ras-net.co.uk/roshe-run-flyknit-midnight-fog-595.htm
http://www.agriturismoscirocco.it/044-supra-viola.htm
http://www.cheapoakleysunglassesuk.ru/oakley-jawbreaker-236

Adidas Nmd Xr1 Triple White: http://www.adidastrainersuk.ru/adidas-nmd-xr1-triple-white-162
Zapatos De Tacon Comodos: http://www.mujerzapatosaltos.es/028-zapatos-de-tacon-comodos.asp
Polo Shirt M?nd: http://www.poloralphlaurenoutlet.dk/polo-shirt-m?nd.html
Nike Presto White On Feet: http://www.medienservice-forstwirtschaft.de/097-nike-presto-white-on-feet.html
Air Max Command Bianche: http://www.niksilverprezzo.it/air-max-command-bianche-016
Quote | Report to administrator
 
 
0 #29 Motocikli .:: Hrvatski Moto Portal ::.Antony 2017-11-04 19:30
I have noticed you don't monetize your website,
don't waste your traffic, you can earn additional bucks every month because you've got
high quality content. If you want to know how to make extra
money, search for: Boorfe's tips best adsense alternative

my web-site - FirstAbe: https://09Darby.blogspot.com
Quote | Report to administrator
 
 
0 #28 zqmxujjRobertLaT 2017-10-29 18:46
ifwbjso

http://www.logosurvey.co.uk/662-new-balance-trainers-uk-5.php
http://www.bjdn.co.uk/burberry-fake-shoes-384.asp
http://www.hogansneakersoutlet.it/hogan-rebel-camoscio-870
http://www.scarpenikenuove.it/754-nike-flyknit-womens.html
http://www.hogansneakersoutlet.it/hogan-interactive-uomo-grigie-camoscio-536

Puma X Stampd Blaze Of Glory White: http://www.pcrec.co.uk/puma-x-stampd-blaze-of-glory-white-379.html
Nike Huarache Altas: http://www.tablicia.es/543-nike-huarache-altas.htm
Zapatillas Con Vibram: http://www.zapatillasmizunomujer.es/zapatillas-con-vibram-272.html
Nike Football Boots New Releases: http://www.neplex.co.uk/nike-football-boots-new-releases-297.htm?zenid=871j4p0c3sr3qseuj5mrmidgc6
Timberland Hombre Azules: http://www.zapatillasmizunomujer.es/timberland-hombre-azules-879.html
Quote | Report to administrator
 
 
0 #27 lvouygmAngelquibe 2017-10-29 07:03
qdhcjtj

http://www.nowcommunicate.co.uk/puma-shoes-for-women-black-and-white-818.htm
http://www.scarpenikenuove.it/019-nike-scarpe-nere-2017.html
http://www.zapatillasmodabaratas.es/timberland-azules-oscuro-455.php
http://www.f2-news.de/520-nike-free-run-damen-schwarz-lila.htm
http://www.scarpepumauomo.it/puma-rihanna-grigie-scuro-309.php

Puma Fenty Vernice: http://www.scarpepumauomo.it/puma-fenty-vernice-421.php
Longchamp Le Pliage Online: http://www.progettotanzio.it/660-longchamp-le-pliage-online.asp
Longchamp Le Pliage Folding Handbag: http://www.fengshuidesigns.co.uk/longchamp-le-pliage-folding-handbag-410.html
Puma Hartplatz Fussballschuhe: http://www.kreismusikschule-loebau-zittau.de/294-puma-hartplatz-fussballschuhe.html
Oakley Glasses Uk Sale: http://www.cheapoakleysunglassesuk.ru/oakley-glasses-uk-sale-535
Quote | Report to administrator
 
 
0 #26 absolutely the recommendations in order to avert getting olderJamesruilt 2017-10-22 22:19
kyodihv

http://www.pionierrepublik.de/cr7-fuballschuhe-fr-kinder-234.htm
http://www.alpenny.it/air-jordan-nuove-uscite-411.html
http://www.overdriverockband.co.uk/ray-ban-cat-eye-243.htm
http://www.asicstrainers.ru/867-asics-yellow-running-shoes.html
http://www.stadium-mk.co.uk/michael-kors-bags-new-arrivals-822.html

Saucony Trainers: http://www.embedded-masterclass.co.uk/339-saucony-trainers.html
Adidas Futbol Soccer: http://www.botasfutboloutlet.es/adidas-futbol-soccer-696.html
Vans Zapatos Hombre: http://www.zapatillasmizunomujer.es/vans-zapatos-hombre-386.html
Polo Lacoste Prezzo Outlet: http://www.alberghifirenzecentro.it/polo-lacoste-prezzo-outlet-426.html
Nike Free Run Pas Cher Noir Et Rose: http://www.plansonline.fr/nike-free-run-pas-cher-noir-et-rose-843.php
Quote | Report to administrator
 
 
0 #25 hypersensitivit y strategies that can offer you relief for a timeJamesUnida 2017-10-21 20:53
Salomon Schuhe Herren Ebay: http://www.webdesigner4me.de/salomon-schuhe-herren-ebay-558.html
When you are applying for jobs, make certain you have a list of three reliable recommendations ready for prospective employers. Tend not to put close friends or family to the collection because they may not be mindful of work ethic. Very good references include former supervisors, co-personnel as well as your university classmates.

https://www.mastersart.es/images/mastersartes/30414-tenis-jordan-yeezy.jpg

Talk to friends and family, relating to your surgery. Inform them what process will be carried out, and what your recovery time will probably be like. Should you need them to help you in any respect. Like that, we all know what to expect. It is possible to reduce any drama just before it takes place.

https://www.vellingehf.nu/imagess/vel2/13098-timberland-rose.jpg
Quote | Report to administrator
 
 
0 #24 kxjcrejBrianMuh 2017-10-21 00:04
sqxdytz

http://www.countryfarms.co.uk/nike-free-woven-293.htm
http://www.scarpeadidassportive.it/adidas-yeezy-boost-350-amazon-215.php
http://www.scarpenikenuove.it/991-scarpe-nike-free-run-donne.html
http://www.madamecoquine.es/adidas-ace-15.3-tf-813.html
http://www.zapatillasmodabaratas.es/zapatillas-salomon-sense-pro-397.php

Oakley Holbrook White Frame: http://www.mis-understood.co.uk/oakley-holbrook-white-frame-996.html
Adidas Scarpe Calcio Alte: http://www.150store.it/adidas-scarpe-calcio-alte-097.htm
Adidas Ultra Boost White And Black: http://www.adidastrainersuk.ru/adidas-ultra-boost-white-and-black-839
Hollister Guys Shirts: http://www.adams-food-ingredients.co.uk/hollister-guys-shirts-229.htm
Louis Vuitton Shoes Spikes: http://www.middlesbroughcyclecentre.co.uk/471-louis-vuitton-shoes-spikes.htm
Quote | Report to administrator
 
 
0 #23 gpdkxepFrankmus 2017-10-21 00:03
pbeutwz

http://www.pierats.co.uk/puma-rihanna-on-feet-691.htm
http://www.blog-event.fr/285-chaussures-de-foot-vintage.html
http://www.botasfutboloutlet.es/nike-botas-de-futbol-2017-403.html
http://www.scarpenikenuove.it/036-nike-free-run.html
http://www.die-liga-der-aussergewoehnlichen-gentlemen.de/352-tubular-invader-strap.html

New Balance Grise Rose: http://www.creascribe.fr/153-new-balance-grise-rose.aspx
Nike Free Run 3.0 Men: http://www.countryfarms.co.uk/nike-free-run-3.0-men-741.htm
Longchamp Hobo Le Pliage Uk: http://www.progettotanzio.it/248-longchamp-hobo-le-pliage-uk.asp
Puma Tan High Tops: http://www.nowcommunicate.co.uk/puma-tan-high-tops-118.htm
Converse Blanche Mariage: http://www.hexagimmo.fr/converse-blanche-mariage-677.asp
Quote | Report to administrator
 
 
0 #22 ipojjwnJamesBriff 2017-10-21 00:03
uzcivwk

http://www.calculated-risk.co.uk/nike-huarache-ultra-black-and-pink-120.htm
http://www.mis-understood.co.uk/oakley-6018-845.html
http://www.neplex.co.uk/nike-soccer-cleats-red-and-black-239.htm?zenid=871j4p0c3sr3qseuj5mrmidgc6
http://www.corrairz-nature.fr/016-chaussures-homme-shox-rivalry-2.html
http://www.gesipalermo.it/scarpe-mbt-negozi-autorizzati-785.php

Nike Lunarglide 6 Rose: http://www.plansonline.fr/nike-lunarglide-6-rose-336.php
Adidas Originals Fucsia: http://www.innovaragon.es/adidas-originals-fucsia-652.html
Nike Roshe Trainers Size 6: http://www.fedanes.es/099-nike-roshe-trainers-size-6.php
Zapatillas Nike De Futbol 2015 Hypervenom: http://www.botasfutboloutlet.es/zapatillas-nike-de-futbol-2015-hypervenom-874.html
Adidas Yeezy Boost Price: http://www.scarpeadidassportive.it/adidas-yeezy-boost-price-508.php
Quote | Report to administrator
 
 
0 #21 kjnlumyWilbertNig 2017-10-16 01:37
patymoj

http://www.ninasalsalon.es/336-air-jordan-8-retro-threepeat.html
http://www.zapatillasmizunomujer.es/le-coq-sportif-zapatillas-rojas-125.html
http://studio-14.it/389-camicie-hollister.html
http://www.toplizt.de/242-yeezy-boost-350-black-pirate-fake.php
http://www.traductionservice.fr/490-adidas-stan-smith-pas-cher-femme.aspx

Puma Basket Khaki: http://www.cv-writing-jobs-recruitment-uk.co.uk/948-puma-basket-khaki.htm
Zapatos De Futbol Adidas Kaiser: http://www.botasfutboloutlet.es/zapatos-de-futbol-adidas-kaiser-810.html
Asics Women 2014: http://www.asicstrainers.ru/067-asics-women-2014.html
Nike Air Force 1 Low Flyknit White: http://www.livinginmanchester.co.uk/nike-air-force-1-low-flyknit-white-837.htm
Michael Kors Borse Piccole: http://www.progettotanzio.it/214-michael-kors-borse-piccole.asp
Quote | Report to administrator
 
 
0 #20 superb be an aid to discover the perfect property or home insurance policyJamesTapse 2017-10-16 00:20
Nike Air Presto Utility Black: http://www.canadian-poker.ca/nike-air-presto-utility-black-929.php
Should you don't like individuals, then a home-based business is designed for you. Very seriously! There are numerous options, which call for alongside no individual connections, like encoding or enhancing or transcription. You can get the task carried out, hands it onto the customer, and hold out for them to provide you with some more work.

https://www.dwmx.nu/images/dwm2/3994-nike-air-huarache-shoes.jpg

Taking care of your skin area with an young age may play a huge function in your appearance when you age. Remember to always use sun block while you are out under the sun, and outfit properly for the weather conditions. Use moisturizers and lotions and creams to shield the skin while keeping your self searching healthy.

https://www.livingincomfort.es/images/newlivesh/16988-zapatillas-dsquared2-outlet.jpg
Quote | Report to administrator
 
 
0 #19 mkopqnsDavidHiell 2017-10-15 23:32
ovdmktn

http://www.scarpeskecherssport.it/176-skechers-go-walk-uomo.htm
http://www.gressoneywalserfestival.it/380-magliette-hollister.html
http://www.scarpepumauomo.it/scarpe-puma-nere-lucide-568.php
http://www.pro-seed.co.uk/nmd-adidas-original-778.htm
http://www.metronomedistribution.co.uk/737-huarache-nike-camo.htm

Basket Puma Speed Cat: http://www.pierats.co.uk/basket-puma-speed-cat-061.htm
Nike Cortez Classic Black: http://www.conanthebarbarian3d.it/638-nike-cortez-classic-black.html
Armani Belts: http://www.acidattackmusic.co.uk/armani-belts-106.htm
Hollister Shirts For Guys: http://www.hollisterclearanceuk.co.uk/hollister-shirts-for-guys-873
Nike Superfly 5: http://www.scarpedacalcionikescontate.it/968-nike-superfly-5.html
Quote | Report to administrator
 
 
0 #18 A ameliorate dependency, tremor, things performance, institutions.uufiekr 2017-08-29 16:28
20mg-cheapesttadalaf il.com.ankor: http://20mg-cheapesttadalaf il.com/ 20mg-cheapesttadalaf il.com.ankor http://20mg-cheapesttadalaf il.com/
Quote | Report to administrator
 
 
0 #17 Primary conceives, clubbed gave laparoscope.ewmuhopesik 2017-08-29 16:15
http://20mg-cheapesttadalaf il.com/ - 20mg-cheapesttadalaf il.com.ankor 20mg-cheapesttadalaf il.com.ankor http://20mg-cheapesttadalaf il.com/
Quote | Report to administrator
 
 
0 #16 Patients xenografts haemochromatosi s, sterilized procedures; infiltration transfused.usetovu 2017-08-29 15:49
http://20mg-cheapesttadalaf il.com/ - 20mg-cheapesttadalaf il.com.ankor 20mg-cheapesttadalaf il.com.ankor http://20mg-cheapesttadalaf il.com/
Quote | Report to administrator
 
 
0 #15 In pitched empowering pacer obscuring available-try optimal.ijoboha 2017-08-29 15:45
http://20mg-cheapesttadalaf il.com/ - 20mg-cheapesttadalaf il.com.ankor 20mg-cheapesttadalaf il.com.ankor http://20mg-cheapesttadalaf il.com/
Quote | Report to administrator
 
 
0 #14 V clonidine, mechanically sounds haemorrhage; clonic sleepiness.ijejisoxa 2017-08-29 15:36
http://20mg-cheapesttadalaf il.com/ - 20mg-cheapesttadalaf il.com.ankor 20mg-cheapesttadalaf il.com.ankor http://20mg-cheapesttadalaf il.com/
Quote | Report to administrator
 

Add comment


Security code
Refresh

« Prethodna   Sljedea »
Da li ste zadovoljni uslugom ovlatenih servisa?
 

Izdvojene obavijesti i lanci

Moto Susreti

9. moto susret MK CRAZY WOLF'S

9. moto susret MK CRAZY WOLF'S 14. 15. i 16. kolovoza 2009. godine u Gospiu

Ako imate kakvo pitanje, javite se meni na PP ili na br mobitela

098/245-910
MARTINA

 

Izdvojeni tekstovi

OKTANSKA VRIJEDNOST GORIVA

Medjutim, da li e nam ona brojka 92, 95, 98, 100 rei koje je gorivo jae ili slabije po kalorinoj vrijednosti?? Da li je gorivo sa  98 oktana jae od goriva sa 95 oktana?? Nije to u potpunosti tako. Oktanska vrijednost goriva nam ne govori koliko je odreeno gorvo jako ili slabo. Govori nam koliko je otporno na detonaciju.                           

 

 

Novi Moto Oglasi