Accommodation In Murter Croatia
TEST Triumph Bonneville T100
Motoklub   

TEST Triumph Bonneville T100

Najuspješniji i najdugovjeniji motocikl slavne britanske marke uspješan je i pola stoljea nakon predstavljanja, jer prua uitak nostalginog krstarenja i otpuštanja snage od niskih okretaja

TEST Triumph Bonneville T100

Retro motocikli sve su popularniji, a najviše ih voze trendseteri i zvijezde, eljne posebne pozornosti na asfaltu. Zbog toga smo i mi s uitkom testirali Triumph Bonneville T100, jedan od najuspješnijih modela slavne britanske marke. Koji pedeseti roendan slavi uz gotovo nepromijenjen dizajn! Promjene koje je u pola stoljea doivio odnose se iskljuivo na tehnika rješenja, kako bi nostalgini motocikl ipak ostao ukorak s vremenom. Prije pola stoljea na Bonnevilleu su jahali Steve McQueen i Bob Dylan, dok je James Dean, inae veliki ljubitelj Triumpha, skonao, naalost, prije promocije ovog modela. Danas je Bonneville ponos i dika holivudskog glumca Hugha Lauria, poznatijeg kao Dr. House. Jedan stariji model koji je imao u osobnom vlasništvu vozio je poetkom devedesetih i u filmu Mabye Baby, a s novog, skroz crnog, gotovo da se ne skida, a koristi ga i za svakodnevni odlazak na snimanje. Na taj motocikl planira ak postaviti i prikolicu i u stilu filma Easy Rider obii Ameriku. Zbog toga smo i mi za probu ove britanske legende na dva kotaa, našeg testnog vozaa odjenuli u poput ekscentrinog dr. Housea, u crnu konu jaknu, i poslali iz Zagreba u smjeru sunanijeg priobalja.

 TEST Triumph Bonneville T100

 Ve na prvi pogled zakljuili smo da sportska vonja i performanse padaju u drugi plan, a do izraaja dolazi samo uitak u vonji. Pregršt kroma, retro dijelova i puno šarma, ovaj dvokota izdvajaju iz mase. Tijekom vonje dominiraju mirnoa i uglaenost. Motor je ugodno prigušen, mjenja klizi, a promjene stupnjeva prijenosa gotovo se i ne uju. Okretanjem ruice gasa osjea se solidno ubrzanje, ali ni priblino kao na suvremenim jurilicama. inilo nam se kao da se vraamo u prošlost. Bonnevile pokree zrakom hlaen redni dvocilindraš obujma 865 ccm i snage 67 KS. Iako ne posebno impresivna, snaga je to sasvim dovoljna da ostarjelog ljepotana potjera do maksimalnih 185 km/h. Kod motocikala je, uostalom. esto vanije kako ide, nego koliko juri, a Boneville to pokazuje svakim prijeenim kilometrom. Uz ugodne vibracije, svojstvene rednom dvocilindrašu, i potmulu grmljavinu pod nogama, prua jedinstven uitak muške vonje.

TEST Triumph Bonneville T100

Zbog velike elastinosti motora sasvim mu odgovara mjenja s pet stupnjeva, koji ugodno šalta, uz jedva ujni "klok". Na otvorenoj cesti moe ga se ubaciti u petu i voziti danima. Naravno, uz redovno tankiranje. Motor kontinuirano razvija snagu, od 2000 do iznad 7500 okretaja, a sve dobro upijaju vrsti okvir od elinih cijevi i masivno podvozje. Zbog toga se bez problema mogu postizati pristojne brzine kroz zavoje. Ako se eše koristi mjenja, Boneville pokazuje i sportski karakter. Dobrim performansama pomau i snane konice, s prednjim diskom od 305 mm. Za upravljivost i okretnost zasluna je i nevelika masa od 205 kg. Vonja kroz zavoje budi osjeaj sigurnosti, motor jednostavno klizi kroz zavoje, bez podrhtavanja i uvijanja, a ne gubi stabilnost ni kad oslonci za noge poinju strugati o asfalt. Kroz gradske je guve agilan i okretan, a za takav motor nije pretjerana ni potrošnja od šest litara.

TEST Triumph Bonneville T100

Ovjes je ista klasika: sprijeda teleskopska vilica, a straga dva kromirana amortizera s oprugama. Za dobra su vozna svojstva zasluni i 19-colni kota sprijeda te 17-colni straga, s debelim gumama, balonkama. Sjedalo je izraeno iz jednog djela, u retro stilu. Podstavljeno je debelom spuvom i presvueno koom te je mekano i prostrano, za vozaa i suvozaa. Poloaj vozaa dobro je odmjeren prema upravljau, sjedi se zbilja udobno i leerno. Ugodan je i pogled na dva klasina analogna instrumenta - lijevo okretomjer, desno brzinomjer. Iako djeluju pomalo zastarjelo, savršeno se uklapaju u retro stil kultnog motocikla. Na kraju testa teško smo se rastali od Bonevillea, koji, iako daleko od današnjih standarda, ipak oduševljava voznim svojstvima, pitomošu i retro stilom. Ni na cijenu nemamo prigovora, jer se za 10.300 eura dobiva dobar motocikl, koji odiše šarmom i nostalgijom. Ovaj asno ostarjeliu šarmer ipak ponajviše cilja na stariju populaciju bikera, koji ele ugodan i pouzdan motocikl, koji nikad ne zastarijeva.

TEHNIKE KARAKTERISTIKE:

Motor

Vrsta   redni, Euro 3
Obujam ccm 865
Cilindri/Ventila   2/4
Snaga kW/ks 50/67
Moment Nm 71
Mjenja   5 stupnjeva
Prijenos
 lanac
Performanse

Najvea brzina Km/h 185
Ubrzanje 0-100 s 7
Potrošnja l/100km 6
Karoserija

Dimenzije cm 223x84x110
Razmak osovina cm 150
Spremnik goriva
l
16,6
Masa kg 205
Cijena
EUR
10.300


 

Comments  

 
0 #60 Motocikli .:: Hrvatski Moto Portal ::.Latonya 2018-01-18 02:39
I have checked your website and i have found some duplicate content, that's why you don't rank
high in google, but there is a tool that can help you to create 100% unique content, search for: Boorfe's tips unlimited content

my page; LateshaSmall: https://Isiah055.blogspot.com
Quote | Report to administrator
 
 
0 #59 Motocikli .:: Hrvatski Moto Portal ::.Hudson 2018-01-17 21:49
I have checked your website and i have found some duplicate content,
that's why you don't rank high in google, but there is a tool that can help you to create 100%
unique articles, search for: Boorfe's tips unlimited content

Here is my web-site :: AzucenaSmall: https://Lily055.blogspot.com
Quote | Report to administrator
 
 
0 #58 your own video marketing might be greater and we wish to supportJamesruilt 2018-01-12 16:49
cllshzk

http://www.consultoriadeseguranca.com/img/class.asp?nl=116
http://www.galateasrl.net/style/apowu.asp?p=76
http://www.matrone.tv/achieve/home.asp?use=181
http://www.galateasrl.net/style/apowu.asp?p=144
http://www.matrone.tv/achieve/home.asp?use=182

Jintropin Kpa: http://www.digites.it/css/document.asp?mpee=7-Jintropin-Kpa-Tillvxthormon-Bieffekter-Igf-1-Kpa
hgh trkiye: http://www.embosur.cl/scripts/router.php?j=104
Igtropin Meditech: http://www.alexspa.eu/cache/state.asp?option=134
hygetropin price: http://www.studiomio.it/images/power.asp?p=55-hygetropin-price-kigtropin-dosage-human-growth-hormone-supplement/
getropin review: http://www.olidalmine.it/files/care.asp?currency=65
Quote | Report to administrator
 
 
0 #57 lfaiovxMatthewPap 2018-01-10 22:21
evfiuxe

http://www.bluemotorbike.fr/342-chaussure-reebok-femme-noir.php
http://www.sinclairanddrummond.co.uk/new-balance-vintage-shoes-206.asp
http://www.paniersnature.fr/adidas-neo-label-prix-algerie-186.html
http://www.gatwick-airport-parking-deals.co.uk/nike-cortez-leather-06---womens-100.htm
http://www.probaiedumontsaintmichel.fr/179-new-balance-minimus-zero.php

Puma Suede Platform Saldi: http://www.scarpepumauomo.it/puma-suede-platform-saldi-241.php
Nike Air Max Dames Zwart Met Roz: http://www.fruitschool.nl/nike-air-max-dames-zwart-met-roze
Hollister T Shirts For Girls: http://www.adams-food-ingredients.co.uk/hollister-t-shirts-for-girls-406.htm
Tenis Fila Precio Mercadolibre: http://www.zapatillasmodabaratas.es/tenis-fila-precio-mercadolibre-638.php
New Balance Revlite Womens: http://www.springshealthclub.co.uk/new-balance-revlite-womens-164.html
Quote | Report to administrator
 
 
0 #56 hfetltrKellyGeofe 2018-01-10 18:33
yzjpguo

http://www.adidasskonmd.dk/adidas-superstar-b?rn-velcro-020.html
http://www.niksilverprezzo.it/air-max-estate-2016-483
http://www.botasfutboloutlet.es/adidas-ace-17-futbol-5-242.html
http://www.gressoneywalserfestival.it/550-lacoste-mocassini-uomo.html
http://www.beardownproductions.co.uk/air-max-90-ultra-essential-red-904.htm

Mont Blanc Meisterstuck Rollerball Pen: http://www.athollcountrywear.co.uk/mont-blanc-meisterstuck-rollerball-pen-553.html
Versace Resort 2017 Shoes: http://www.middlesbroughcyclecentre.co.uk/108-versace-resort-2017-shoes.htm
Calzature Jimmy Choo: http://www.scarpesposaonline.it/calzature-jimmy-choo-689.html
Asics Gel Lyte 3 Nere: http://www.use-it.it/asics-gel-lyte-3-nere-934.htm
Nike 2016 Hombre Futbol: http://www.botasfutboloutlet.es/nike-2016-hombre-futbol-335.html
Quote | Report to administrator
 
 
0 #55 mlmnmtoRobertLaT 2018-01-10 17:02
iejgfxe

http://www.weddingdayfashions.co.uk/christian-louboutin-mens-leopard-print-shoes-208.html
http://www.net101.co.uk/ugg-mens-henrick-shoes-redwood-770.html
http://www.zapatosmujerbaratos.es/zapatos-novia-manolo-blahnik-2017-154.php
http://www.peterlarsson.nu/579-parajumpers-i-stavanger.php
http://www.newbalanceschoenenbelgie.be/708-new-balance-dames-sneakers.html

New Balance 373 Bleu Marine Et Rose: http://www.probaiedumontsaintmichel.fr/193-new-balance-373-bleu-marine-et-rose.php
Parajumpers Skimaster: http://www.happyvoices-gospel.de/052-parajumpers-skimaster.php
Boutique Moncler Paris: http://www.atelierguerredesboutons.fr/base.php?o=226
Nike Air Max 1 Premium Black: http://www.ebolabeats.co.uk/032-nike-air-max-1-premium-black.html
Ugg Mini Azul: http://www.todopedrosalinas.com.es/715-ugg-mini-azul.php
Quote | Report to administrator
 
 
0 #54 ivghddhAngelquibe 2018-01-05 19:54
lbmszvr

http://www.lionssavja.se/moncler-sverige-pris-337.htm
http://www.ifgs-org.de/adidas-tubular-doom-pk-grey-407.html
http://www.bibliotheekduinrand.nl/ugg-classic-tall-glitter-248.asp
http://www.nikecortezkinderschoen.nl/nike-cortez-vintage-nylon-693.htm
http://www.weiterbildung-kielregion.de/startseite.php?t=251

Caterpillar Womens Shoes Sale: http://www.neva-doncaster.co.uk/850-caterpillar-womens-shoes-sale.html
Under Armour Curry 3 Low: http://www.crescentmoonmusic.co.uk/810-under-armour-curry-3-low.htm
Nike Calcio Verdi: http://www.campiglioquad.it/nike-calcio-verdi-017.asp
Adidas Nmd Red Blue White: http://www.gamesmastertv.co.uk/adidas-nmd-red-blue-white-970.htm
Parajumper Gobi: http://associationgrandangle.fr/blog.php?p=141
Quote | Report to administrator
 
 
0 #53 Motocikli .:: Hrvatski Moto Portal ::.Summer 2017-12-30 16:43
I have checked your site and i've found some duplicate content, that's why you don't rank high in google, but there is a tool that
can help you to create 100% unique articles, search for; Boorfe's tips unlimited
content

My website - CeliaSmall: https://Leslie055.blogspot.com
Quote | Report to administrator
 
 
0 #52 Motocikli .:: Hrvatski Moto Portal ::.Shari 2017-12-24 03:41
I have checked your blog and i have found some duplicate content,
that's why you don't rank high in google's search
results, but there is a tool that can help you to create
100% unique content, search for; Boorfe's tips unlimited content

Here is my homepage :: ZoeSmall: https://Karry21.jimdo.com
Quote | Report to administrator
 
 
0 #51 vopzmmgAngelquibe 2017-12-24 01:42
lfqynvv

http://www.kite-fashion.nl/nike-air-max-2016-dames-sale-441.php
http://www.feldrik-rivat-illustrateur.fr/belstaff-supreme-jacket-961.html
http://www.timberlandsneakerssale.nl/timberland-sneakers-laag-220.html
http://www.mis-understood.co.uk/oakley-jupiter-carbon-blue-336.html
http://www.hetbuurmeisje.be/

Hollister Jassen: http://www.kledingoutletkopen.nl/582-hollister-jassen.php
Ugg Australia Palo Alto: http://www.tifaconastra.it/ugg-australia-palo-alto-732.php
Cialis Eiaculazione Precoce: http://www.generalshopping.it?item=183
Parajumpers Jacket Wiki: http://www.systems4windows.co.uk/967-parajumpers-jacket-wiki.htm
Adidas Nmd Beige And Pink: http://www.pro-seed.co.uk/adidas-nmd-beige-and-pink-714.htm
Quote | Report to administrator
 
 
0 #50 Motocikli .:: Hrvatski Moto Portal ::.Brenna 2017-12-24 01:22
I have checked your blog and i have found some duplicate content,
that's why you don't rank high in google,
but there is a tool that can help you to create 100% unique articles, search for; Boorfe's
tips unlimited content

my blog: ValentinaSmall: https://Jeanna055.blogspot.com
Quote | Report to administrator
 
 
0 #49 Lqznghtq hotel hermesFecrgeJic 2017-12-19 22:25
Zxwlaizw High Quality Designer Replica Handbags - Your Best Bags: https://www.replicahermes.net hermes hotel https://www.abaghermes.com greek god hermesVvxnkbti
Quote | Report to administrator
 
 
0 #48 utilize these tips to look the bestWilliamirrig 2017-12-16 14:48
ozeczot

http://www.nostramemoria.de/start.php?v=223
http://www.beratung2012.de?log=179
http://www.itcmazara.it/parka-canada-goose-prezzi-778.htm
http://www.cj-stone.de/canada-goose-herren-billig-190.htm
http://www.kedjereaktion.nu/ugg-adirondack-salg-833.php

Duvetica Piumini Lunghi: http://www.cosebuonedamatti.it/duvetica-piumini-lunghi-868.html
Belstaff H Racer Racing Blue: http://www.tambang.co.uk/belstaff-h-racer-racing-blue-577.php
Duvetica Acca: http://www.lyxelltolk.nu/144-duvetica-acca.html
Myydn Moncler: http://www.robs.nu/187-myydn-moncler.php
Peuterey Herren Blouson: http://www.opelclub-oderbruch.de/571-peuterey-herren-blouson.htm
Quote | Report to administrator
 
 
0 #47 pvzlucyKevinUnoxy 2017-12-16 13:51
icmxnnp

http://www.brabantbreedband.nl/506-adidas-tubular-wit.aspx
http://www.davidecanina.it/golden-goose-alte-716.htm
http://www.ebolabeats.co.uk/962-air-max-2016-oreo.html
http://www.manuelgonzalezplata.es/asics-hombre-voleibol-952.php
http://www.duopepicelli.it/adidas-gazelle-miglior-prezzo-775.htm

Shoes Converse For Girls: http://www.studio-103.co.uk/141-shoes-converse-for-girls.html
Tiendas New Balance Andorra: http://www.elrincondelsoftware.es/634-tiendas-new-balance-andorra.html
Nike Free Run Schoenen Roze: http://www.stanshome.nl/nike-free-run-schoenen-roze-203.html
Daunenjacke Parajumpers Damen: http://www.gebrauchte-boote-motorboote-segelboote.de/640-daunenjacke-parajumpers-damen.htm
Hollister Pink Hoodie: http://www.adams-food-ingredients.co.uk/hollister-pink-hoodie-481.htm
Quote | Report to administrator
 
 
0 #46 strategies to be able to effectively deal with hemmoroidsAngelSet 2017-12-16 08:34
onvowrw

http://www.dreamsoft.be/system.php?foo=13-Kpa-Parajumpers-I-Usa.pdf
http://www.interregnum.dk/995-billige-jakker-canada-goose.php
http://www.fattiamare.it?fat=228
http://www.modetrends.nu/parajumpers-nikita-l-771.html
http://www.cafejoop.nl/328-ugg-met-hak.html

Woolrich Sundance Donkergroen: http://www.anumadutchi.nl/woolrich-sundance-donkergroen-207.html
Parajumpers Lightweight Irene: http://www.domar.nu/835-parajumpers-lightweight-irene.htm
Woolrich Parka Verde Uomo: http://www.cgbi.it/101-woolrich-parka-verde-uomo.php
Duvetica Puffer: http://www.bbrl.co.uk/duvetica-puffer-110.php
Duvetica Nefele Down Jacket: http://www.greenhamster.co.uk/duvetica-nefele-down-jacket-839.html
Quote | Report to administrator
 
 
0 #45 make say for example a competent leading cook using these uncomplicated methodsGordongEm 2017-12-16 03:34
zazxyem

http://www.sono-dj-nantes.fr/540-ugg-femme-ruban.html
http://www.cenbresults.nl/peuterey-jas-groen-290.html
http://www.arganolie-online.nl/592-moncler-winterjas-bijenkorf.html
http://www.mb2b.dk/884-parajumpers-dame-salg.php
http://www.le-ben.it/woolrich-prezzi-bambino-306.html

Peuterey Giacca Pelle: http://www.meteomx.it/800-peuterey-giacca-pelle.aspx
Canada Goose L?ng: http://www.binformation.se/947-canada-goose-l?ng.php
Barbour Sapper Jacket Blue: http://www.vinylzoo.co.uk/barbour-sapper-jacket-blue-571.htm
Sito Ufficiale Belstaff Abbigliamento: http://www.jamaisvu-jv.it/sito-ufficiale-belstaff-abbigliamento-653.html
Moncler Collezione Uomo Inverno 2013: http://www.alleanzacristianopopolare.it/223-moncler-collezione-uomo-inverno-2013.html
Quote | Report to administrator
 
 
0 #44 payday loan advice that everyone ought to realizeJeremyAncew 2017-12-15 19:17
ttplhax

http://www.associazionecamperistisoleamico.it/441-belstaff-giubbotti-moto.html
http://www.daidalos-coaching.nu/110-canada-goose-borden-bomber-parka.php
http://www.tambang.co.uk/belstaff-brooklands-lady-997.php
http://www.astronomicalsocietyofglasgow.org.uk/934-barbour-trevose-jacket.htm
http://www.billigforsakring.nu/043-parajumpers-long-bear-blogg.html

Peuterey Daunenjacke Jonathan B: http://www.opelclub-oderbruch.de/231-peuterey-daunenjacke-jonathan-b.htm
Botas Ugg Pelo: http://www.alsurdelpirineo.es/botas-ugg-pelo-004.html
Canada Goose Mystique: http://www.interregnum.dk/903-canada-goose-mystique.php
Bottes Ugg Leopard: http://www.vutheara-kham.fr/bottes-ugg-leopard-755.html
Ugg Noir Avec Clous: http://www.littlesushi.fr/825-ugg-noir-avec-clous.html
Quote | Report to administrator
 
 
0 #43 huvslpaDavidHiell 2017-12-15 03:09
doyxvan

http://www.refsgaard-fisk.dk/bamsest?vler-ugg-b?rn-867.html
http://www.zapatillasmodabaratas.es/skechers-mujer-costa-rica-160.php
http://www.nikesneakersdamessale.nl/609-nike-ultra-moire-blue.php
http://www.nikeairmaxbeige.be/nike-air-max-1-grijs-blauw-wit-121.htm
http://www.nationalincentiveshow.co.uk/jordan-cap-grey-301.php

Ray Ban Wayfarer Blue And White: http://www.sunglassesoutletuk.nu/ray-ban-wayfarer-blue-and-white-531.htm
Adidas La Trainer: http://www.adidassitoufficiale.it/987-adidas-la-trainer.html
Versace Belt Tumblr: http://www.guccibeltsuk.ru/versace-belt-tumblr-187
Barbour Peninsula Down Jacket: http://www.butterfly-babies.co.uk/barbour-peninsula-down-jacket-678.html
Ray Ban Aviator Large Brown Gradient: http://www.sunglassesoutletuk.nu/ray-ban-aviator-large-brown-gradient-087.htm
Quote | Report to administrator
 
 
0 #42 wzfpliiRobertLaT 2017-12-14 02:48
dlmpipk

http://www.occhialioakleydavista.ru/jupiter-oakley-716.html
http://www.pharmacieduparcgif.fr?page=280
http://www.frohsinn-narradonia.de/moncler-daunenjacke-fake-377.html
http://www.stanshome.nl/air-max-2016-zwart-944.html
http://www.probaiedumontsaintmichel.fr/288-new-balance-u430.php

Nike 95 Air Max 2013: http://www.festivaldhiver.fr/nike-95-air-max-2013-587.php
Doudoune Woolrich: http://www.etlalumierefut.fr/doudoune-woolrich-725.php
Clarks Faulkner: http://www.davidecanina.it/clarks-faulkner-075.htm
Neo Adidas Lite Runner: http://www.my-contest.fr/neo-adidas-lite-runner-412.php
Nike Shox 2016: http://www.thegoldengrove.co.uk/nike-shox-2016-244.html
Quote | Report to administrator
 
 
0 #41 working closer by way of school here's helpJamesrot 2017-12-06 16:56
chddgby

http://www.giochidifattoria.it/740-ugg-mini-28.php
http://www.boelling-galerie.de/744-woolrich-gren-ausfallen.htm
http://www.vlessebo.se/754-parajumper-vit-pls.php
http://www.yaletraining.co.uk/peuterey-kingston-red-857.htm
http://www.vvsjn.nl/woolrich-blizzard-amazon-434.php

Belstaff Racing Blouson
Canada Goose Rideau
Belstaff Weybridge Jacke Ebay
Woolrich John Bros
Giubbotto Barbour Roma
Quote | Report to administrator
 

Add comment


Security code
Refresh

« Prethodna   Sljedea »

Girlz&Bikes

Da li ste zadovoljni uslugom ovlatenih servisa?
 
motoklub.jpg

RSS

Motocikli.com
vidi_nom_banner1.gif

Linkajte nas

Motocikli.com  - Portal - Forum - Galerija

Izdvojene obavijesti i lanci

Moto Susreti

9. moto susret MK CRAZY WOLF'S

9. moto susret MK CRAZY WOLF'S 14. 15. i 16. kolovoza 2009. godine u Gospiu

Ako imate kakvo pitanje, javite se meni na PP ili na br mobitela

098/245-910
MARTINA

 

Izdvojeni tekstovi

OKTANSKA VRIJEDNOST GORIVA

Medjutim, da li e nam ona brojka 92, 95, 98, 100 rei koje je gorivo jae ili slabije po kalorinoj vrijednosti?? Da li je gorivo sa  98 oktana jae od goriva sa 95 oktana?? Nije to u potpunosti tako. Oktanska vrijednost goriva nam ne govori koliko je odreeno gorvo jako ili slabo. Govori nam koliko je otporno na detonaciju.                           

 

 

Novi Moto Oglasi